JORDI SAVALL & HESPERION XXI
Bailar Cantando: Fiesta Mestiza en el Peru
Bailar Cantando: Fiesta Mestiza en el Peru
Wykonanie
Nagranie

Utworzona 20 lat temu przez katalońskiego muzyka Jordiego Savalla wytwórnia Alia Vox ma w katalogu już 70 pozycji, z czego większość to wydawnictwa w wersji Super Audio CD. Ten niestrudzony eksplorator światowego repertuaru sięga po zapomniane nuty układając programy prezentowane na najlepszych festiwalach. Co najważniejsze, koncertowe nagrania od razu trafiają na pięknie wydawane albumy z grubymi książeczkami w kilku językach.

Tej muzyki zawsze słucha się z zainteresowaniem, zgłębiając przy okazji eseje na temat historycznego kontekstu dzieła. Nie inaczej jest w przypadku albumu "Bailar Cantando: Fiesta Mestiza en el Peru" ("Tańcząc i śpiewając: święto Mestiza w Peru"). Jordi Savall opracował muzykę z Codex Trujillo del Perú z końca XVIII wieku, zawierającą tradycyjne tańce: tonadas, cachuas, tonadillas, bayles, cachuytas i lanchas - tak lubiane przez przybyszów do Nowego Świata.

Jordi Savall poprowadził swój zespół Hesperion XXI, a także zaprosił do wykonania grupy wokalno- -instrumentalne: La Capella Reial de Catalunya i Tembembe Ensamble Continuo. Dwadzieścia utworów towarzyszyło świątecznym zabawom, jakie 200 lat temu organizowano w Peru. We współczesnej interpretacji odżywają, by znowu zachęcać do wspólnej zabawy. To niezwykle radosny, rozśpiewany i roztańczony album. Każdemu poprawi nastrój.

Marek Dusza
Alia Vox/CMD

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation wrzesień 2019

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta wrzesień 2019

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista wrzesień 2019

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio wrzesień 2019

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio wrzesień 2019

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu