Piano Book

LANG LANG
Piano Book

Klasyka

  • Wykonanie
  • Nagranie

Chiński pianista Lang Lang powrócił do Deutsche Grammophon, by nagrać pierwszy od trzech lat studyjny album. Posłaniec Pokoju ONZ, jeden ze stu najbardziej wpływowych ludzi świata w 2009 r. według magazynu "Time", nagrał w Pekinie utwory ze swojej listy przebojów. Listy, która przetrwała od czasów jego młodości i fascynacji muzyką.

Doprowadziła go ona na szczyty popularności, a wcześniej ułatwiała przejście przez trudne lata ćwiczeń. Może dzięki temu Lang Lang pozostał pianistą radosnym, pełnym młodzieńczej werwy i zaraźliwego entuzjazmu. - Chcę zabrać słuchaczy w podróż po moich ulubionych utworach fortepianowych - mówi Lang Lang. - Mam nadzieję zainspirować i zmotywować młodych pianistów do koncentracji podczas codziennych ćwiczeń i sprawić, aby zrozumieli, jak wielkimi arcydziełami są te wspaniałe utwory.

Pomiędzy miniaturami klasyków, jak Preludium C-Dur J.S. Bacha, Bagatelle No. 25 "Dla Elizy" Beethovena, Preludium Des-Dur Chopina oraz hitów Debussy’ego, Mozarta, Schuberta i Schumanna, znalazły się kompozycje współczesne. Z serialu "Pozostawieni" pochodzi temat Maxa Richtera "The Departure", a z filmu "Merry Christmas, Mr. Lawrence" ujmująca melodia tytułowa Ryuichi Sakamoto. Jest też 12 Wariacji C-Dur Mozarta. Zachwycająca i wciągająca pianistyka.

Marek Dusza
Deutsche Grammophon/Universal

Audio - czerwiec 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Gramofony za 2400 zł to już nie plastikowa tandeta z supermarketów, która pozwala dzisiaj dotrzeć "analogowi" pod strzechy. Dobry dźwięk zawsze trochę kosztuje, czy to ze źródła cyfrowego, czy analogowego, czy z kolumn, czy ze słuchawek. Trzy znane marki - Denon, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj