Nagrody EISA 2017-2018
Nagrody EISA
2017-2018
Every Weekends

HADOUKEN
Every Weekends

Electro-rock

Brytyjczycy z Hadouken dorobili się już niejednego hitu, wspaniałych remiksów i przeważnie dobrych opinii w prasie oraz wśród fanów muzyki nu-rave wymieszanej z rockiem, dubstepem a zdarza się, że również z metalem.

Ich najnowsze, trzecie pełnowymiarowe dzieło, wyprodukowane głównie we współpracy z duetem Loadstar oraz superpopularnym i wielbionym na całym świecie trio Noisia przynosi potężną dawkę bardzo imprezowych utworów, które mogą być wykonywane jako część dj setów oraz na żywo.

Kilka z kompozycji już jest hitami Hadouken. Są to m.in. "Oxygen", "Daylight" - solidny banger będący wynikiem kolaboracji z Drumsound & Bassline, oraz singlowe "Bad Signal". Zarówno te jak i inne kompozycje reprezentują jeden wysoki poziom aranżacyjny i wykonawczy, ale nie skłamię jeśli stwierdzę, że pierwsza część utworów na "Every Weekends" jest mniej interesująca niż ostatnich pięć kompozycji.

Co więcej, zaproszenie do współpracy wyżej wymienionych producentów odcisnęło piętno na premierowym materiale Brytyjczyków. Powiem więcej, kiedyś panowie nie lawirowali tak bardzo na granicy dubstepu, nie kochali tak bardzo woobli, a stawiali na mocny rytm i gitarowy drive. Tutaj trochę tego brakuje, choć odmówienie Hadouken mocy było by wierutnym kłamstwem i faux pas.

O tym, jak nowe utwory wypadną na żywo, i czy rozchwytywany przez producentów wokalista Hadouken James Smith (wreszcie) pokaże, na co go stać, przekonam się już w maju w trakcie ich koncertu w ramach Juwenaliów krakowskiego Uniwersytetu Ekonomicznego. Na płycie jak zawsze, kolokwialnie mówiąc: jest mistrz. Ale o tym, że ten projekt wypada słabo na live`ach już nie raz mi mówiono i niejednokrotnie czytałem takie słowa w relacjach. Cóż, zobaczymy.

Grzegorz "Chain" Pindor
Surface noise recordings

Inne płyty
tego wykonawcy
  • Wykonanie
  • Nagranie

Zobacz też:

Inne recenzje
<span>CLOSTERKELLER</span> Viridian

CLOSTERKELLER Viridian

<span>THE WAR ON DRUGS</span> A Deeper Understanding

THE WAR ON DRUGS A Deeper Understanding

<span>DAVID GILMOUR</span> Live at Pompeii

DAVID GILMOUR Live at Pompeii

<span>POGODNO</span> Sokiści chcą miłości

POGODNO Sokiści chcą miłości

<span>ROBERT PLANT</span> Carry Fire

ROBERT PLANT Carry Fire

<span>GRIZZLY BEAR</span> Painted Ruins

GRIZZLY BEAR Painted Ruins

<span>PHOENIX</span> Ti Amo

PHOENIX Ti Amo

<span>BRITISH SEE POWER</span> Let The Dancers Inherit The Party

BRITISH SEE POWER Let The Dancers Inherit The Party

 

 

Audio - grudzień 2017

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Kolejna porcja pięciu kolumn głośnikowych w cenie ok. 7000 zł, razem z piątką z poprzedniego numeru, dają dobry przegląd nowości w tej ważnej kategorii, wzbogacony o prezentację ogólnych wątków techniki głośnikowej. Do tego pięć ultranowoczesnych DAC-ów, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio