HADOUKEN

Every Weekends

Every Weekends

Wykonanie

Nagranie

Brytyjczycy z Hadouken dorobili się już niejednego hitu, wspaniałych remiksów i przeważnie dobrych opinii w prasie oraz wśród fanów muzyki nu-rave wymieszanej z rockiem, dubstepem a zdarza się, że również z metalem.

Ich najnowsze, trzecie pełnowymiarowe dzieło, wyprodukowane głównie we współpracy z duetem Loadstar oraz superpopularnym i wielbionym na całym świecie trio Noisia przynosi potężną dawkę bardzo imprezowych utworów, które mogą być wykonywane jako część dj setów oraz na żywo.

Kilka z kompozycji już jest hitami Hadouken. Są to m.in. "Oxygen", "Daylight" - solidny banger będący wynikiem kolaboracji z Drumsound & Bassline, oraz singlowe "Bad Signal". Zarówno te jak i inne kompozycje reprezentują jeden wysoki poziom aranżacyjny i wykonawczy, ale nie skłamię jeśli stwierdzę, że pierwsza część utworów na "Every Weekends" jest mniej interesująca niż ostatnich pięć kompozycji.

Co więcej, zaproszenie do współpracy wyżej wymienionych producentów odcisnęło piętno na premierowym materiale Brytyjczyków. Powiem więcej, kiedyś panowie nie lawirowali tak bardzo na granicy dubstepu, nie kochali tak bardzo woobli, a stawiali na mocny rytm i gitarowy drive. Tutaj trochę tego brakuje, choć odmówienie Hadouken mocy było by wierutnym kłamstwem i faux pas.

O tym, jak nowe utwory wypadną na żywo, i czy rozchwytywany przez producentów wokalista Hadouken James Smith (wreszcie) pokaże, na co go stać, przekonam się już w maju w trakcie ich koncertu w ramach Juwenaliów krakowskiego Uniwersytetu Ekonomicznego. Na płycie jak zawsze, kolokwialnie mówiąc: jest mistrz. Ale o tym, że ten projekt wypada słabo na live`ach już nie raz mi mówiono i niejednokrotnie czytałem takie słowa w relacjach. Cóż, zobaczymy.

Grzegorz "Chain" Pindor
Surface noise recordings

GATUNKI MUZYKI
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio maj 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu