RY COODER & CORRIDOS FAMOSOS Live In San Fransisco

Live In San Fransisco
Wykonanie
Nagranie

Urodzony w Los Angeles Ry Cooder zadebiutował w grupie Captaina Beefhearta, a w 1971 r. wydał własny album "Ry Cooder". Szybko stał się cenionym gitarzystą, wirtuozem stylu slide. Grał w wielu stylach: folk, rock, country i blues. Największą jego inspiracją był kompozytor, gitarzysta i wokalista soulowy Curtis Mayfield.

Ry Cooder W 1997 r. pojechał do Havany, gdzie razem z Juanem Gonzálezem zebrał sędziwych kubańskich artystów stylu son i nagrał z nimi bestsellerowy album "Buena Vista Social Club".

"Live In San Francisco" jest pierwszym po 35-letniej przerwie koncertowym albumem kalifornijskiego gitarzysty. To rejestracja dwóch koncertów w Great American Music Hall miesiąc po wydaniu albumu "Pull Up Some Dust And Sit Down". Towarzyszy mu zespół Corridos Famosos z synem, Joachimem Cooderem na perkusji. Ry zaprezentował pełny wachlarz stylów i różnorodny repertuar.

- Nigdy nie lubiłem szkoły - zapowiedział "School is Out" z akordeonem zydeco. Swobodnie zabrzmiał rock'n'roll "Wooly Bully". W stylu Johna Lee Hookera, ze znakomitą solówką na gitarze, wykonał bluesa "Vigilante Man". Album zamyka nostalgiczna "Goodnight Irene" w stylu americana, a towarzyszy mu meksykański zespół dęciaków La Banda Juvenil. Znakomicie uchwycono atmosferę koncertu i przestrzenne brzmienie.

Marek Dusza
NONESUCH / WARNER

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation marzec 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta marzec 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista marzec 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio kwiecień 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio marzec 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu