Hold!

THE LOLLIPOPS
Hold!

Indie rock

  • Wykonanie
  • Nagranie

Producentami "Hold!", debiutanckiego albumu grupy The Lollipops, są Maciej Cieślak (Ścianka) i Marcin Bors (Hey, Nosowska). Obaj sprawdzili się jako realizatorzy świetnie czujący rockowe klimaty. Szczególnie Maciej Cieślak, który wykazuje przywiązanie do klasycznych, soczystych brzmień z przełomu lat 60. i 70.

Do takiej muzyki odwołuje się grupa The Lollipops. W ich nagraniach odnajdziemy echa psychodelii i noise`u spod znaku The Velvet Underground i The Jesus And Mary Chain. Przesterowane, brudne gitary i gęsty rytm perkusji zderzają się z melodyjnym śpiewem Kasi Stoszko, której barwa głosu kojarzy się z Chrissie Hynde i Karen O. Grupa  ykonuje wyłącznie anglojęzyczne piosenki, stąd slogan reklamowy głoszący, że mamy do czynienia z towarem eksportowym najwyżej jakości. Ja chętnie posłuchałbym ich w polskim repertuarze, bo potencjał mają duży.

Grzegorz Dusza
Polskie Radio

Audio - czerwiec 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Gramofony za 2400 zł to już nie plastikowa tandeta z supermarketów, która pozwala dzisiaj dotrzeć "analogowi" pod strzechy. Dobry dźwięk zawsze trochę kosztuje, czy to ze źródła cyfrowego, czy analogowego, czy z kolumn, czy ze słuchawek. Trzy znane marki - Denon, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj