JOHN MCEUEN Made In Brooklyn

Made In Brooklyn
Wykonanie
Nagranie

Multiinstrumentalista John McEuen zyskał sławę występując w legendarnej grupie folkowej Nitty Gritty Dirt Band łączącej tradycję muzyki amerykańskiej tzw. americana z rockiem. W 1986 r. wybrał solową karierę nagrywając dziesięć albumów, był też producentem płyty aktora Steve`a Martina, która w 2009 r. zdobyła nagrodę Grammy.

Jego charakterystyczna gra na banjo, mandolinie i gitarze tak się podobała innym muzykom, że John McEuen stał się wziętym sidemanem, grając u boku Boba Dylana, Johnny`ego Casha, Willego Nelsona, The Allman Brothers Band, Dolly Parton, Alison Krauss i wielu innych.

"Made In Brooklyn" jest jedenastym albumem w jego karierze, benefisem gromadzącym sławy muzyki americana. Nagranie odbyło się na żywo w The Hirsh Center na Brooklynie, techniką Binaural+.

Serwis HDTracks oferuje pliki hi-res 192 kHz/24 bity, gwarantując przeżycie muzycznej przygody, jaką jest wirtualny udział w widowisku, kiedy jesteśmy otoczeni muzykami, a dźwięki docierają do nas bez zniekształceń nagłośnienia.

John McEuen przygotował zestaw swoich kompozycji, sięgnął też po klasyczny repertuar country/ blue grass, w tym po nigdy nienagraną piosenkę Boudleauxa Bryanta "My Favorite Dream". Świetna zabawa w nostalgicznym nastroju z prawdziwie audiofilskimi doznaniami przy okazji.

Marek Dusza
CHESKY RECORDS/HDTRACKS

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation luty 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta luty 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista luty 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio luty 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu