THE AFGHAN WHIGS In Spades

In Spades
Wykonanie
Nagranie

Grunge jest najczęściej postrzegany przez pryzmat wielkiej seattle`owskiej czwórki (Nirvana, Pearl Jam, Soundgarden, Alice In Chains). Ale obok nich działało jeszcze kilka równie interesujących kapel, choćby dowodzona przez Grega Dulli`ego grupa The Afghan Whigs, także związana z legendarną wytwórnią Sup Pop.

W swojej muzyce do zdecydowanie rockowej ekspresywności dodała jeszcze soulowe emocje. Nie bez powodu nazywa się ich najbardziej soulową wśród rockowych grup, co potęguje jeszcze nawiązujący do starej szkoły śpiewania wysiłkowy wokal Dulliego, Powrót zespołu po latach okazał się bardzo owocny. Po płycie "Do To The Beats" do rąk fanów trafił jeszcze lepszy krążek "In Spades".

Piosenki nasuwają skojarzenia z ich najwybitniejszym dziełem "Gentlemen" (1993). Potęga brzmienia momentami jest przytłaczająca, riffy są nośne, a aranżacje - pomysłowe. Szczególnego smaczku dodają skrzypce i wiolonczela. Kolejne piosenki układają się w fascynujący spektakl, aż do finałowego "Into The Floor".

Ta narastająca kompozycja o mrocznym klimacie, monumentalnym brzmieniu z fortepianem, z mocnymi gitarami, smyczkami i emocjonalnym śpiewem Dulli`ego to kwintesencja stylu Afghan Whigs. Fascynujący album grunge`owej legendy.

Grzegorz Dusza
SUP POP/PIAS

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista kwiecień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio maj 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu