Dumb Blood

VANT
Dumb Blood

Rock

  • Wykonanie
  • Nagranie

Debiutancki album londyńskiego kwartetu VANT został bardzo ciepło przyjęty na Wyspach. Pisze się o nich jako o następcach Royal Blood, których zresztą mieli okazję supportować.

Muzycy tworzą ożywczą miksturę rockandrollowych stylów, a w ich piosenkach można się doszukać wpływu Pixies, Manic Street Preachers, The Strokes, The Vines czy Green Day. W roli głównej występują tu gitary, dające muzyce prawdziwy punkowy power. Takie ostre, żywiołowe granie doskonale sprawdza się podczas występów na żywo.

Dumb Blood przywiązują też wagę do tekstów piosenek. Lider zespołu Mattie Vant podkreśla, że dla niego muzyka rockowa od początku polegała na tym, aby zajmować stanowisko w jakiejś sprawie, żeby zmieniać świat na lepsze. Stąd teksty o rasizmie, seksizmie, wojnie w Syrii, społecznych niesprawiedliwościach, religii i Breksicie. Kilka piosenek z albumu wręcz zaraża swoją witalnością. Chwytliwe refreny mają choćby "The Answer", "Do You Know Me?", "Peace & Love" oraz "Karma Seeker".

Grzegorz Dusza
WARNER

Audio - wrzesień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Nagrody EISA zdobywają coraz większe znaczenie, jako że nasze grono poszerza się o ekspertów z całego świata, a nie tylko z Europy. W tym roku przedstawiamy ponad 30 nagród dla urządzeń stereo i wielokanałowych, high-endowych i budżetowych. Kolumny, słuchawki, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj