The Fruitcakes 2


The Fruitcakes 2

Rock alternatywny

  • Wykonanie
  • Nagranie

Muzyka lat 60. ma w sobie taką siłę i magię, że po dziś dzień stanowi źródło inspiracji dla młodych wykonawców. Tak jest w przypadku formacji The Fruitcakes.

Zespół The Fruitcakes tworzą: Kuba Zwolan (wokal, gitara), Luki Tymański (perkusja, wokal), Przemek Bartos (gitara basowa, wokal) oraz Tomek Ziętek (wokal, gitara). Za cel obrali sobie odtworzenie klimatu nagrań sprzed pół wieku. Swój album realizowali tak jak wtedy to się robiło - techniką analogową pod czujnym okiem znanego polskiego producenta Maćka Cieślaka (Ścianka, Lenny Valentino). Natomiast za mastering płyty odpowiedzialny jest Marcin Cichy (Skalpel).

Muzyka na ich albumie to jednak coś więcej niż tylko imitowanie brzmienia zespołów z lat 60. Każdy szczegół ma tu znaczenie: począwszy od stylowych kompozycji, przez melodykę, angielskie teksty, archaiczne brzmienie instrumentów, po okładkę. Znakomicie wypadają harmonie wokalne czwórki muzyków, tak charakterystyczne dla zespołów z tamtej epoki.

Melodyka piosenek na "The Fruitcakes 2" jest zdecydowanie beatlesowska, a smaczku dodaje psychodeliczny klimat nagrań wzorowany na kalifornijskich zespołach epoki "dzieci kwiatów" (The Byrds, Jefferson Airplane, The Beach Boys, Love). Doskonały soundtrack do prywatki w stylu retro. Przy tych piosenkach można się poprzytulać.

Grzegorz Dusza
PIAS

Audio - wrzesień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Nagrody EISA zdobywają coraz większe znaczenie, jako że nasze grono poszerza się o ekspertów z całego świata, a nie tylko z Europy. W tym roku przedstawiamy ponad 30 nagród dla urządzeń stereo i wielokanałowych, high-endowych i budżetowych. Kolumny, słuchawki, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj