Chuck

CHUCK BERRY
Chuck

Rock

  • Wykonanie
  • Nagranie

18 marca w wieku 90 lat zmarł Chuck Berry, legenda rock`n`rolla, gitarzysta i wokalista, który inspirował wszystkich wielkich - od Elvisa Presleya poprzez The Beatles po The Rolling Stones. Jego przeboje "Maybellene", "Roll Over Beethoven", "Sweet Little Sixteen", "Rock and Roll Music" czy "Johnny B. Goode" zmieniły Amerykę, przyczyniły się do rewolucji obyczajowej.

W ostatnich latach życia jego największym marzeniem stało się wydanie albumu z nowymi piosenkami. Dedykował go żonie Themetcie Berry, z którą byli razem przez 68 lat. Niestety, nie doczekał premiery, ale i tak sprawił radość wszystkim, którzy lubią prawdziwego rock'n'rolla.

Chuck Berry zachowuje wierność stylowi, który sam wymyślił sześć dekad temu. Piosenki przypominają jego pierwsze przeboje. Ich głównym tematem jest miłość - do muzyki, kobiet i alkoholu.

Nie brak tu inspiracji bluesem w jego pierwotnej formie. W "She Still Loves You" i "Jamaica Moon" pobrzmiewa nuta reggae. Sympatycznie wypada czuła ballada "Darlin". Wśród gości są dwaj znakomici gitarzyści: Gary Clark Jr. i Tom Morello z Rage Against The Machine.

Grzegorz Dusza
UNIVERSAL

Audio - wrzesień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Nagrody EISA zdobywają coraz większe znaczenie, jako że nasze grono poszerza się o ekspertów z całego świata, a nie tylko z Europy. W tym roku przedstawiamy ponad 30 nagród dla urządzeń stereo i wielokanałowych, high-endowych i budżetowych. Kolumny, słuchawki, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj