Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

MUMFORD & SONS

Delta

Delta

Wykonanie

Nagranie

Mumford & Sons należą do grona największych rockowych gwiazd, które - jak Muse, Coldplay, Arctic Monkeys czy Florence And The Machine - zdominowały brytyjski rynek w ostatniej dekadzie. Ich pierwszy album "Sigh No More" czterokrotnie pokrył się platyną. Za sukcesem stały melodyjne piosenki o folkowo-rockowym rodowodzie. Nie było to niczym nowym, jednak to właśnie ich okrzyknięto odnowicielami folkowej sceny.

Mnie jednak ten ich lukrowany quasi-folk nigdy nie przekonał. Czwarty album kwartetu także rozczarowuje. W piosenkach pojawiło się jedynie więcej melancholii, albo - jak powiedzą złośliwcy - marudzenia. Według samych twórców, "Delta" jest opowieścią o śmierci, rozwodzie, narkotykach i depresji (cztery D: death, divorce, drugs, depression).

Płyta Mumford & Sons została perfekcyjnie zrealizowana przez Paula Epwortha (Adele, Lana Del Rey, U2, Coldplay). Zabrakło natomiast wyrazistych piosenek, które pozostawałyby ze słuchaczem na dłużej. Wiele z nich zaczyna się spokojnie, wręcz kameralnie, by wraz z dołączaniem kolejnych instrumentów w finale wybuchnąć ogłuszającą feerią dźwięków. Ważną rolę odgrywa tu połączenie akustycznych brzmień z rozedrganą gitarą a`la U2 i kunsztownymi partiami wokalnymi. Z folkiem mają niewiele wspólnego, ale na stadiony pasują jak ulał.

Marek Dusza
Universal

INNE PŁYTY AUTORA
Wilder Mind
Rock
Wilder Mind

Mumford & Sons odpowiada za folkową rewolucję, jaka przetoczyła się w ostatnich latach po obu stronach Atlantyku. Już ich pierwszy album "Sigh No More" wywołał sensację. Drugi "Babel" wielokrotnie pokrył się platyną, zdobył Grammy jako płyta roku.

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta listopad 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista wrzesień - październik 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio listopad 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio listopad 2020

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu