It Won’t Be Like This All the Time

THE TWILIGHT SAD
It Won’t Be Like This All the Time

Indie rock

  • Wykonanie
  • Nagranie

The Twilight Sad należą do nowej generacji wykonawców, którzy odświeżyli zimnofalowe brzmienie lat 80. Muzyka na ich nowej płycie operuje bogactwem barw i nastrojów, uwodzi melodyjnością, wzrusza smutkiem, zachwyca wielobarwnością.

Pod tym względem The Twilight Sad przypominają grupę Interpol, która penetruje dokładnie te same ścieżki co oni. W piosenkach obu formacji sporo jest mrocznych, depresyjnych dźwięków gitar, instrumentów klawiszowych i mocnej transowej perkusji. W przypadku The Twilight Sad brzmienie nie jest może tak rozbuchane jak u Interpol, ale w równym stopniu potrafią zahipnotyzować słuchacza. Z takim zaangażowaniem, jak lider grupy James Graham, śpiewał tylko Ian Curtis, legendarny wokalista Joy Division. On śpiewa całym sobą, oddaje wszystkie emocje w nim się kumulujące.

Piosenki The Twilight Sad są naznaczone smut- kiem i desperacją. "10 Good Reasons for Modern Drugs" przywołuje Joy Division, "The Arbor" - The Cure, "VTr" - Depeche Mode, "Shooting Dennis Hooper Shooting" - Sisters Of Mercy, "Auge/Maschine" - Talk Talk, a "Let’s Get Lost" - Placebo. Z każdym kolejnym utworem muzyka grupy coraz bardziej wciąga. Płyta powinna spodobać się wszystkim odbiorcom kochającym mroczne brzmienia, emocjonalny wokal i wzniosłą melodykę.

Grzegorz Dusza
Rock Action/PIAS

Audio - wrzesień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Nagrody EISA zdobywają coraz większe znaczenie, jako że nasze grono poszerza się o ekspertów z całego świata, a nie tylko z Europy. W tym roku przedstawiamy ponad 30 nagród dla urządzeń stereo i wielokanałowych, high-endowych i budżetowych. Kolumny, słuchawki, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj