EDDIE VEDDER

Earthling

Earthling

Wykonanie

Nagranie

Wydana dekadę temu solowa płyta Eddiego Vaddera "Ukulele Songs" wielu mogła zirytować, a na pewno rozczarować. On – tytan rocka i głos grunge’owego pokolenia – nagrywa album z folkowymi piosenkami na ukulele. Z najnowszym jego solowym dziełem nie powinno być już jednak żadnych problemów.

Jego dźwięczny i nośny baryton rozbrzmiewa na "Earthling" w pełnej krasie. Nie jest to jednak twórczość jednoznacznie kojarząca się z Pearl Jam. Takie kompozycje pozostawił pewnie dla macierzystego zespołu.

W "Long Way" niemal idealnie upodabnia się do Toma Petty’ego. W tym utworze na organach Hammonda zagrał Benmont Tench, który towarzyszył Petty’emu w grupie The Heartbreakers. Gości na albumie jest zresztą więcej. Za bębnami zasiadł Chad Smith z Red Hot Chilli Peppers, a na gitarach zagrał Josh Klinghoffer – także z Red Hotów.

Rewelecyjnie zabrzmiał rozpędzony "Try" z samym Steviem Wonderem na harmonijce ustnej. Bliski tradycyjnej piosence jest "Picture" z Eltonem Johnem na wokalu i przy fortepianie. W "Mrs. Mills" słychać Ringo Starra i dalekie echa "Sierżanta Pieprza" Beatlesów.

"Brother the Cloud" jest poświęcony Chrisowi Cornellowi i najbardziej przywołuje echa grunge’u. "Earthling" to różnorodny album, pokazujący wiele twarzy Eddiego Vaddera.

Grzegorz Dusza
Universal Music

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta lipiec 2022

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio lipiec - sierpień 2022

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu