The Girl Is Crying

The Girl Is Crying

Wykonanie

Nagranie

Trudno to sobie wyobrazić, ale amerykańskiej formacji prowadzonej przez braci Russella i Rona Mealowów stuknęła pięćdziesiątka. Największą popularnością cieszyli się na początku kariery, prezentując przebojowy repertuar inspirowany rockiem i wodewilem.

Ich ponadczasowy hit "This Town Ain’t Big Enough for Both of Us"- śpiewany komicznym falsetem – z pewnością musiał zainspirować Queen, a przede wszystkim Frediego Mercury’ego przy powstaniu "Bohemians Rhapsody".

Lata mijają, a ich wciąż nie opuszcza absurdalne poczucie humoru. Choć grają pop, to dziś uchodzą za wykonawcę niszowego, tworzącego dla koneserów. Ich piosenki są niby chwytliwe, ale trudno znaleźć je na listach przebojów.

Sparks zmieniają się, tak jak się zmienia muzyka. Stąd w ich nowych nagraniach sporo syntetycznych dźwięków. Jeśli sięgają po disco, to raczej w klubowym wydaniu przywołującym twórczość Animal Collective ("Veronica Lake", "The Girl Is Crying in Her Latte").

Nie zapominają także o starszych fanach, prezentując utrzymany w stylistyce glam "Nothing Is As Good As They Say It Is". Z kolei musicalowy sznyt otrzymały "We Go Dancing" i "Take Me For A Ride". Głos Russella w ogóle się nie zestarzał, tak jak cała twórczość Sparks.

Grzegorz Dusza
Island

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta październik 2023

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio listopad 2023

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu