MYSLOVITZ

Miłość w czasach popkultury

Miłość w czasach popkultury

Wykonanie

Nagranie

Myslovitz podjęli najbardziej udaną próbę przeszczepienia britpopu na nasz grunt. Największym ich osiągnięciem był czwarty album "Miłość w czasach popkultury".

Ćwierćwiecze wydania to dobry pretekst do jego wznowienia jako 2CD w digipacku oraz podwójnego winylu w opakowaniu typu gatefold w kopertach z tekstami piosenek. Zachowano pamiętną okładkę ze zdjęciem autorstwa Ryszarda Horowitza.

Końcówka lat 90. to czas, kiedy gitarowa muzyka rockowa wciąż cieszyła się sporą popularnością wśród młodych słuchaczy. Kwintet z Mysłowic idealnie trafił w gusta publiczności. Udane melodie, dobre rzemiosło, dynamiczne brzmienie z wyeksponowanymi gitarami, ciekawe harmonie wokalne, no i charakterystyczny, nieco falsetowy śpiew Artura Rojka. Ważne były także teksty, mocno dołujące, odwołujące się do wrażliwości słuchacza.

Płyta "Miłość w czasach popkultury" szybko pokryła się podwójną platyną, do dziś rozchodząc się w nakładzie 200 tysięcy. Piosenki "Długość dźwięku samotności", "My" i "Chłopcy" dotarły na szczyt Listy Przebojów Programu Trzeciego. Grupa została uhonorowana Fryderykiem jako Zespół Roku, "Długość dźwięku samotności" i "Chłopcy" uznano jako Piosenki Roku, a "Dla Ciebie" – jako Teledysk Roku.

Pierwsza płyta w zestawie CD to 12 albumowych piosenek. Druga – to te same utwory w wersji demo plus nagranie "Książka z drogą w tytule" ze składanki z największymi przebojami.

Grzegorz Dusza
Sony Music

INNE PŁYTY AUTORA
1.577
Rock
1.577

Fani Myslovitz z pewnymi obawami oczekiwali tego albumu. Odejście frontmana Artura Rojka było dla nich szokiem, przyszłość grupy zawisła na włosku. Na szczęście nowy wokalista z powodzeniem odnalazł się w stylistyce zespołu.

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu