Evening

JAN A.P. KACZMAREK
Evening

Soundtracki

  • Wykonanie
  • Nagranie
Nie przepadam za soundtrackami z mieszaną muzyką: oryginalną i dobraną przez twórców. Ale może do filmu Evening Lajosa Koltaia z Vanessą Redgrave, Meryl Streep i Glen Close taki zestaw akurat pasuje.

Wielu miłośników twórczości Jana A.P. Kaczmarka, laureata Oscara za muzykę do Marzyciela, kupi tę płytę niezależnie od filmu. Z piętnastu tematów, które trafiły na płytę, osiem napisał nasz kompozytor. Nagrań dokonano w Warszawie z udziałem Polskiej Orkiestry Radiowej i solistów, wśród których wyróżnia się pianista Leszek Możdżer i jego charakterystyczny, lekki, nastrojowy styl interpretacji.

Ciekawostką jest wokal Justyny Steczkowskiej. Co najważniejsze, Jan A.P. Kaczmarek stworzył urzekające melodie, romantyczne, chwytające za serce, prowokujące do wspomnień.

Tematy towarzyszące pozornie nie pasują do orkiestrowej muzyki. To jazzowe standardy śpiewane przez wielkie wokalistki. Ellę Fitzgerald słyszymy w swingującym Time After Time, Peggy Lee w Gee Baby i urzekającym You're My Thrill, Sarah Vaughan w balladzie Stairway to Stars, Anitę O'Day w Stella by Starlight. Rodzynkiem w tym gronie jest Michael Bublé śpiewający I've Got the World on a String w aranżacji Davida Fostera. A to już współczesny przebój, choć stara kompozycja. Albumu słucha się z przyjemnością i dumą, że nasi twórcy dołączyli do światowej czołówki.


Marek Dusza

VERVE/ UNIVERSAL MUSIC
Audio - maj 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Wzmacniacze zintegrowane, dzięki coraz bogatszemu wyposażeniu, wchodzą często w rolę źródeł. Cyfrowe wejścia, Bluetooth, a nawet moduły sieciowe, to elementy widywane tak często, że już niemal standardowe - przynajmniej w zakresie cenowym 3000-4000 zł, którym ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj