RÓŻNI WYKONAWCY

Legrand (Re)imagined

Legrand (Re)imagined

Wykonanie

Nagranie

Już prawie cztery lata temu pożegnaliśmy, aktywnego aż do śmierci, Michela Legranda – wspaniałego francuskiego kompozytora, dyrygenta i pianistę. Swym talentem tworzenia muzyki do wielu filmów i sztuk teatralnych zaskarbił sobie sympatię fanów na całym świecie, ale też przyjaźń i adorację wielu gwiazd muzyki rozrywkowej i jazzu.

Najwyższy standard jego śpiewnych miniaturek muzycznych przełożył się na liczne wyróżnienia w postaci Oscarów, Grammy, Cesarów czy Emmy. Legrand w sprytny sposób łączył w swych kompozycjach szlachetność muzyki klasycznej ze śpiewnością muzyki rozrywkowej, a po wyjściu z kina piękny motyw był już trudny do wymazania z pamięci.

"Legrand (Re)imagined" to żywy hołd złożony przez dziesięciu pianistów tej legendarnej postaci. Są wśród nich takie osobowości akustycznej klawiatury, jak: Luca D’Alberto, Chilly Gonzales, Elliott Jacques, Lambert, Chad Lawson, Joseph Schiano Di Lombo, Stephan Moccio czy Moux.

Niektórzy wykonawcy wydają się dobrze oddawać piękno melodii (tak jak na przykład Lawson w interpretacji "Windmills of Your Mind"), ale chyba za mało jest w ich wersjach właściwej dozy ekspresji. Prezentacja wielkich szlagierów wymaga uchwycenia ducha melodii, ale też dodania czegoś od siebie; może z wyjątkiem ujazzowionej wersji Gonzalesa, tematu "Summer of ‘42". Kojąca muzyka.

Cezary Gumiński
Decca/Universal

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta marzec 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio marzec 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu