REZNOR, ROSS, BATISTE

Soul

Soul

Wykonanie

Nagranie

Nagrodzony Oscarem amerykański przebój kinowy "Soul" (Co w duszy gra) miał polską premierę w marcu 2021 r. Soundtrack stworzyło trzech muzyków: Trent Reznor, Atticus Ross i Jon Batiste.

Jazzowe kompozycje Jona Batiste znalazły się wśród jego jedenastu nominacji do nagród Grammy 2022, jakie ten artysta otrzymał, m.in.: za fortepianową solówkę w utworze "Bigger Then Us" (Best Improvised Jazz Solo) i w kategorii Best Jazz Instrumental Album za "Jazz Selections: Music From and Inspired By Soul".

Wręczenie statuetek jak na razie odwołano, ale Batiste ma szansę pobić jazzowy rekord w zdobytych podczas jednej ceremonii nagród Grammy. Sukces będzie większy, jeśli docenią go w najważi Nagranie Roku.

Kreskówka studia Pixar opowiada historię nauczyciela muzyki Joe Gardnera, którego największą pasją jest jazz. Może spełnić marzenie: będzie mógł grać w najlepszym klubie jazzowym w mieście.

Album "Soul" otwierają cztery jazzowe utwory Batiste o swingującym charakterze, porywającym lub balladowym, ale i następujące po nich elektroniczne ilustracje duetu Trent Reznor - Atticus Ross przykuwają uwagę.

Utwory występują stylistycznymi blokami, co gwarantuje spójność. Nawet jeśli nie widzieliśmy filmu, muzyka tworzy wciągającą dramaturgię. Film jest przeznaczony dla dzieci i dorosłych, więc albumu można słuchać rodzinnie.

Marek Dusza
Disney/Pixar/Universa

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta marzec 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio marzec 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu