HANS ZIMMER

Live

Live

Wykonanie

Nagranie

Pracujący w Ameryce, urodzony w Niemczech kompozytor Hans Zimmer pierwszą ścieżkę dźwiękową napisał do filmu "Fucha" (1982) Jerzego Skolimowskiego. Dziś ma ich na koncie ponad 120, z których dwie - "Król Lew" i "Diuna" - otrzymały Oscara.

Dużą popularnością cieszą się koncerty z jego muzyką w wykonaniu orkiestry i solistów oraz samego kompozytora grającego na różnych instrumentach. Najbliższy odbędzie się podczas "Europe Tour" 30 maja 2023 r. w krakowskiej Tauron Arenie.

Najlepszą reklamą dla tego wydarzenia jest zapis wybranych występów z poprzedniej trasy koncertowej, wydany na podwójnym albumie "Hans Zimmer Live" zawierającym 31 utworów pogrupowanych w suity z 16 filmów, w sumie 132 minuty muzyki.

Nie jest to audiofilskie nagranie, ale bardzo dynamiczne i efektowne, a słuchane na odpowiednim poziomie głośności pozwoli poczuć się jak w dużej sali koncertowej. Wśród wykonawców pojawiła się wokalistka Lisa Gerard, śpiewająca we fragmencie muzyki z "Gladiatora".

Z Odessa Opera Orchestra przybyło tylko dziesięcioro muzyków, pozostałe miejsca w orkiestrze zajęli m.in. Polacy i Hiszpanie. Muzyka Hansa Zimmera zawiera wszelkie odcienie emocji, jakie pojawiają się w filmach, towarzyszy niemal każdej scenie – od animowanego "Króla Lwa" do tajemniczych i brutalnych przygód Jamesa Bonda w "Nie czas umierać".

Marek Dusza
Sony Classical

INNE PŁYTY AUTORA
The Classics
Soundtracki
The Classics

Pod koniec maja słynny twórca muzyki filmowej Hans Zimmer przyjedzie do Polski na trzy koncerty: w Gdańsku, Łodzi i Krakowie. To część światowej trasy koncertowej "Hans Zimmer Tribute Show", a szczęśliwcy widzieli już koncert na terenie Targów Poznańskich 4 marca.

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta marzec 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio marzec 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu