ANA MOURA

Desfado

Desfado

Wykonanie

Nagranie

Ana Moura zaczęła śpiewać będąc małą dziewczynką, ale później, jako nastolatka, preferowała nowoczesne style. W końcu jednak trafiła do Domu Fado "Senhor do Vinho", gdzie odkrył ją producent Jorge Fernando.

Osiągnęła sukces dwoma pierwszymi płytami, które stały bestsellerami w Portugalii i Holandii. Śpiewała przy pełnych salach Concertgebouw i Carnegie Hall. Wystąpiła na Festiwalu Skrzyżowanie Kultur 2009 w Warszawie, a jej elegancja, uroda, zachwycający głos i ekspresyjne, zmysłowe interpretacje stworzyły spektakl, jakiego się nie zapomina.

Na nowym albumie usłyszymy nie tylko portugalskie fado, ale i piosenki śpiewane po angielsku. Zadziwi nasycona emocjami interpretacja utworu Joni Mitchell "A Case of You" czy "Thank You" Davida Poe. Okazuje się, że uczucia, jakimi nasycone jest fado, łatwo przenieść na historie opowiadane w innych językach. Bo miłość i tęsknota w każdym języku brzmią tak samo, są uniwersalne.

Ana Moura sama napisała temat "Dream of Fire", do wykonania którego zaprosiła pianistę Herbiego Hancocka. Jego fortepian elektryczny wnosi nową wartość i ciekawie współbrzmi z charakterystyczną gitarą portugalską. Tym samym Ana Moura stała się wokalistką ponad kulturami, nieprzypisaną już tylko do fado.

Grzegorz Dusza
UNIVERSAL

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta październik 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Estrada i Studio październik 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio październik 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu