A Tribute to Caetano Veloso

RÓŻNI WYKONAWCY
A Tribute to Caetano Veloso

World Music

  • Wykonanie
  • Nagranie

Brazylijski piosenkarz, kompozytor, gitarzysta Caetano Veloso stał się legendą za życia i to nie tylko w swoim kraju. Jego piosenki są wykonywane na całym świecie, a album "A Tribute to Caetano Veloso" nagrało kilkunastu artystów z różnych krajów.

Zafascynowany muzyką Joao Gilberto młody Caetano Veloso przeniósł się do miasta Salvador, gdzie mieszkał współtwórca bossa novy. W połowie lat 60. przeprowadził się z siostrą Marią Bethanią, również śpiewającą i komponującą piosenki, do Rio, gdzie podpisał kontrakt z Philips Records i zaczął wydawać cieszące się popularnością płyty. Niestety, jego lewicowe poglądy głoszone w piosenkach nie spodobały się reżimowi, który skazał go na banicję.

Po powrocie do Brazylii w 1972 r. popularność Caetano Veloso szybko rosła za sprawą coraz lepszych kompozycji łączących najlepsze brazylijskie cechy: melodyjność i rytmikę. Imponujące grono wykonawców nadało im na tym albumie nowy wymiar.

Śpiewają m.in.: Beck, Chrissie Hynde, Ana Mura i wielu młodych brazylijskich artystów. Co ważne, znajdziemy tu nie tylko przeboje, ale i te bardziej ambitne piosenki o skomplikowanych liniach melodycznych, mających jednak jakąś ujmującą cechę łatwego wpadania w ucho.

Marek Dusza
Universal Music

Audio - wrzesień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Nagrody EISA zdobywają coraz większe znaczenie, jako że nasze grono poszerza się o ekspertów z całego świata, a nie tylko z Europy. W tym roku przedstawiamy ponad 30 nagród dla urządzeń stereo i wielokanałowych, high-endowych i budżetowych. Kolumny, słuchawki, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj