Siesta Festival & Siesta w studio 2013

RÓŻNI WYKONAWCY
Siesta Festival & Siesta w studio 2013

World Music

  • Wykonanie
  • Nagranie

Tęsknię za audycjami Marcina Kydryńskiego, w których prezentował dobry jazz. Teraz pozostało mi jego "Stare radio" grające mistrzów improwizacji sprzed lat i muzyka świata prezentowane w niedzielnej audycji "Siesta".

Jest jeszcze festiwal w Gdańsku, gdzie na przełomie kwietnia i maja pojawiają się odkryci przez Marcina artyści z najdalszych zakątków globu. W tym roku gwiazdą festiwalu była Melody Gardot. Obaj darzymy ją bezgraniczną miłością, choć z satysfakcją podkreślę, że to ja odkryłem ją wcześniej, zanim jeszcze dystrybutor pomyślał o ściągnięciu jej płyt.

Jej piosenki otwierają i zamykają album. Jak zawsze, subtelnie zmysłowa potrafi poruszyć zatwardziałe serca, a tym wrażliwym zapewnia jedyne w swoim rodzaju chwile uniesienia. Ale i gwiazdy zza "siedmiu gór i siedmiu lasów" nie pozostawią nikogo obojętnym.

Polecam seksowną, roztańczoną Lurę z Cabo Verde, przeniesioną prosto z lizbońskiej kafejki Cuca Rosetę, nostalgicznego Jehro, rozpaloną afrykańskim słońcem Fatoumatę Diawarę i zachrypniętego Bongę. Rozczula mistrz fado Camane, czar bossa novy roztacza zachwycający Marcio Faraco, nastrojowe "Noce nad rzeką" śpiewa Anna Maria Jopek z Camane. Doskonała płyta na lato.

Grzegorz Dusza
UNIVERSAL

Audio - lipiec - sierpień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze znajdziecie regularny test porównawczy (pięć wzmacniaczy za ok. 9000 zł), hi-endowe kolumny, gramofon, ale polecam przede wszystkim indywidualne testy pięciu urządzeń nowej generacji - soundbarów, głośników bezprzewodowych, systemów "all-in-one". ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj