RÓŻNI WYKONAWCY Siesta 2014 Festival & Studio

Siesta 2014 Festival & Studio
Wykonanie
Nagranie

Siesta 2014 Festival & Studio Od czterech lat pod koniec kwietnia odbywa się w Gdańsku Siesta Festival nawiązujący tematycznie do audycji Marcina Kydryńskiego nadawanej w radiowej Trójce od 25 lat. Od pewnego czasu ukazują się na płytach CD kompilacje nagrań prezentowanych w tych audycjach.

To na wypadek, gdyby któryś ze słuchaczy chciał powrócić do odkrytego właśnie w niedzielnej audycji głosu, utrwalić w pamięci melodię czy rytm z dalekiego zakątka świata. Tegoroczna kompilacja jest już trzynastą pozycją w zestawie.

Marcin Kydryński odkrył setki artystów ze wszystkich stron świata i, co najważniejsze, tymi odkryciami podzielił się z nami. Na "Siesta 2014 Festival & Siesta w Studio" znajdziemy aż cztery utwory najpopularniejszego w Polsce wykonawcy world music Richarda Bony nazywanego "pogodnym Ryszardem".

Zamykający album utwór "Reverence" basista, kompozytor i wokalista z Kamerunu nagrał ze słynnym gitarzystą Patem Methenym. Jednym tchem można wymienić wspaniałe głosy Afryki i Portugalii: Angelique Kidjo, Mayrę Andrade, Sarę Tavares, Fatoumatę Diawarę i Nancy Vieirę.

Ozdobą albumu są piosenki "Venga" i "Continuando" śpiewane przez urodzonego w Marsylii Jehro. Był gwiazdą ubiegłorocznego festiwalu Siesta, a 16 maja wokalista wystąpił w Sali Kongresowej. Fado śpiewają Duarte i Sara Tavares.

Marek Dusza
UNIVERSAL

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista kwiecień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio maj 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu