Siesta 2014 Festival & Studio

RÓŻNI WYKONAWCY
Siesta 2014 Festival & Studio

World Music

  • Wykonanie
  • Nagranie

Siesta 2014 Festival & Studio Od czterech lat pod koniec kwietnia odbywa się w Gdańsku Siesta Festival nawiązujący tematycznie do audycji Marcina Kydryńskiego nadawanej w radiowej Trójce od 25 lat. Od pewnego czasu ukazują się na płytach CD kompilacje nagrań prezentowanych w tych audycjach.

To na wypadek, gdyby któryś ze słuchaczy chciał powrócić do odkrytego właśnie w niedzielnej audycji głosu, utrwalić w pamięci melodię czy rytm z dalekiego zakątka świata. Tegoroczna kompilacja jest już trzynastą pozycją w zestawie.

Marcin Kydryński odkrył setki artystów ze wszystkich stron świata i, co najważniejsze, tymi odkryciami podzielił się z nami. Na "Siesta 2014 Festival & Siesta w Studio" znajdziemy aż cztery utwory najpopularniejszego w Polsce wykonawcy world music Richarda Bony nazywanego "pogodnym Ryszardem".

Zamykający album utwór "Reverence" basista, kompozytor i wokalista z Kamerunu nagrał ze słynnym gitarzystą Patem Methenym. Jednym tchem można wymienić wspaniałe głosy Afryki i Portugalii: Angelique Kidjo, Mayrę Andrade, Sarę Tavares, Fatoumatę Diawarę i Nancy Vieirę.

Ozdobą albumu są piosenki "Venga" i "Continuando" śpiewane przez urodzonego w Marsylii Jehro. Był gwiazdą ubiegłorocznego festiwalu Siesta, a 16 maja wokalista wystąpił w Sali Kongresowej. Fado śpiewają Duarte i Sara Tavares.

Marek Dusza
UNIVERSAL

Audio - lipiec - sierpień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze znajdziecie regularny test porównawczy (pięć wzmacniaczy za ok. 9000 zł), hi-endowe kolumny, gramofon, ale polecam przede wszystkim indywidualne testy pięciu urządzeń nowej generacji - soundbarów, głośników bezprzewodowych, systemów "all-in-one". ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj