STEPHAN MICUS Bold As Light

Bold As Light
Wykonanie
Nagranie

Niemiecki multiinstrumentalista Stephan Micus jest artystą wyjątkowym. Zaintrygowany muzyką Azji i Afryki jeździ w niedostępne rejony w poszukiwaniu nowych dźwięków i instrumentów. Odkrywa je nawet przed tubylcami, potem szuka muzyków, którzy mogliby go nauczyć na nich grać.

Po takich podróżach Stephan Micus siada w swym domowym studiu i nakłada na siebie kolejne partie instrumentów. Przypominając sobie wrażenia, jakie towarzyszyły poznawaniu oryginalnej muzyki, tworzy osobiste interpretacje zasłyszanych tematów, improwizuje.

Inspiracją do nagrania nowej płyty "Bold as Light" były dwa instrumenty: przywieziony z Laosu raj nplaim (rodzaj fujarki z bambusa) i japoński flet bambusowy nohkan. Dodał do nich swój głos inspirowany polifonicznymi śpiewami z Gruzji i Bułgarii, a także obrządkiem kościoła prawosławnego. Kontrast pomiędzy subtelną fujarką laotańską, a wyrafinowanym brzmieniem nohkanu skłania do zastanowienia się nad różnorodnością Wschodu. Micus opowiada nam swoją historię egzotycznego świata, ale każdy usłyszy w niej coś innego. Trzeba tylko zamknąć oczy, włączyć odtwarzacz i odpłynąć.

Marek Dusza
ECM/Universal

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation marzec 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta marzec 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista marzec 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio kwiecień 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio marzec 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu