MONSTER Z100i

MONSTER
Z100i

Interkonekty

Monster Cable to firma, której nie trzeba chyba bliżej nikomu przedstawiać. Od ponad dwudziestu lat działa bardzo dynamicznie, zatrudniając dzisiaj ponad 700 pracowników, w Polsce jest obecna już od ponad dekady. Monster to ponad 120 patentów w dziedzinie przewodników i technologii związanych z produkcją i obróbką wysokiej klasy materiałów przewodzących.

Jedynym modelem "potwornego" kabla, jaki udało mi się wydębić do testu od nowego polskiego dystrybutora, jest przedstawiciel wyższej serii - Z 100i. Model ten w katalogu firmowym gości od kilku lat i cały czas ma się dobrze, nie słychać też, by miał się pojawić jakikolwiek jego następca.

Czarna koszulka pokrywająca przewód poza rolą estetyczną spełnia również rolę ekranu, którego zadaniem jest redukowanie ewentualnych zakłóceń podstępnie czyhających na nasz sprzęt.

Już pierwsze dźwięki, jakie udało mi się usłyszeć, potwierdziły moje wcześniejsze "potworne" doświadczenia i wynikające z nich przeczucia. Monster Cable to przewody, które grają dobitnie - wszystkiego jest dużo, ale też i w miarę w odpowiednich ilościach. Potężny bas był elementem trudnym do przeoczenia. Szeroko rozciągnięty środek łączy się z rejestrami najniższymi i delikatnie unosi w górę. Podobną sytuację obserwujemy w przypadku tonów najwyższych, którym absolutnie nie możemy odmówić braku stanowczości i temperamentu. Tylko wyrafinowanie i subtelność są pojęciami, o których Monster Cable pozwala nam zapomnieć.

Parametry

MONSTER Z100i

  • Długość najkrótszego odcinka 0,5
  • Materiał przewodnika OFC
  • Typ przewodnika M

Podstawowe dane

  • 999 zł
Zobacz także
Audio - lipiec - sierpień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze znajdziecie regularny test porównawczy (pięć wzmacniaczy za ok. 9000 zł), hi-endowe kolumny, gramofon, ale polecam przede wszystkim indywidualne testy pięciu urządzeń nowej generacji - soundbarów, głośników bezprzewodowych, systemów "all-in-one". ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj