MONSTER Z100i

MONSTER Z100i

Monster Cable to firma, której nie trzeba chyba bliżej nikomu przedstawiać. Od ponad dwudziestu lat działa bardzo dynamicznie, zatrudniając dzisiaj ponad 700 pracowników, w Polsce jest obecna już od ponad dekady. Monster to ponad 120 patentów w dziedzinie przewodników i technologii związanych z produkcją i obróbką wysokiej klasy materiałów przewodzących.

Jedynym modelem "potwornego" kabla, jaki udało mi się wydębić do testu od nowego polskiego dystrybutora, jest przedstawiciel wyższej serii - Z 100i. Model ten w katalogu firmowym gości od kilku lat i cały czas ma się dobrze, nie słychać też, by miał się pojawić jakikolwiek jego następca.

Czarna koszulka pokrywająca przewód poza rolą estetyczną spełnia również rolę ekranu, którego zadaniem jest redukowanie ewentualnych zakłóceń podstępnie czyhających na nasz sprzęt.

Już pierwsze dźwięki, jakie udało mi się usłyszeć, potwierdziły moje wcześniejsze "potworne" doświadczenia i wynikające z nich przeczucia. Monster Cable to przewody, które grają dobitnie - wszystkiego jest dużo, ale też i w miarę w odpowiednich ilościach. Potężny bas był elementem trudnym do przeoczenia. Szeroko rozciągnięty środek łączy się z rejestrami najniższymi i delikatnie unosi w górę. Podobną sytuację obserwujemy w przypadku tonów najwyższych, którym absolutnie nie możemy odmówić braku stanowczości i temperamentu. Tylko wyrafinowanie i subtelność są pojęciami, o których Monster Cable pozwala nam zapomnieć.

MONSTER Z100i

  • Długość najkrótszego odcinka 0,5
  • Materiał przewodnika OFC
  • Typ przewodnika M

Zobacz też:

 
 

Podstawowe dane

  • 999 zł

Galeria zdjęć

VAN DEN HUL The Name

VAN DEN HUL
The Name

Cena: 350 zł

ACROLINK A2200 II

ACROLINK
A2200 II

Cena: 490 zł

 

 

Audio - listopad 2017

Strefa Magazynu

Audio 11/2017

Rynek audio zmienia się szybko i podąża w różnych kierunkach. Zmiany te czasami zaskakują nawet ekspertów i najbardziej doświadczone firmy, dlatego nie chcąc zostać w tyle, coraz częściej reagują one jak najszybciej.

Odbierz prezent

Zamów prenumeratę miesięcznika
Audio, a otrzymasz wybraną
przez siebie płytę z naszej kolekcji!
GRYPHON Kalliope

GRYPHON
Kalliope

Kalliope oznacza w mitologii greckiej muzę poezji epicznej, która (wraz z innymi muzami Olimpu) uświetniała śpiewem bies...

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio