DENON DJ HP1100

DENON
DJ HP1100

Słuchawki

Byłem przekonany, że do testu otrzymałem produkt marki Denon. Nie znalazłem go jednak w regularnej ofercie, ale w części Denon DJ - ta marka, podobnie jak Denon Professional, jest autonomiczna względem "właściwego"Denona.

Denon DJ proponuje trzy modele, wśród których HP1100 są najdroższe. Po wyjęciu z opakowania natychmiast widać i czuć, że postawiono na solidność, mniej zajmując się względami estetycznymi. Nie chcę przez to powiedzieć, że HP1100 są brzydkie, ale że klasyczna czerń, brak ozdobników i prostota budowy świadczą o tym, że trwałość była w tym wypadku znacznie istotniejsza.

Nie ma co udawać, że jest to model urzekający pięknem. Wszystkie elementy słuchawek są czarne lub ciemnoszare. Muszle są bardzo duże, okrągłe, w całości zakrywają uszy. W słuchawkach Denon DJ HP1100 można, akustycznie, odciąć się od świata zewnętrznego. Jest to konstrukcja zamknięta, z bardzo dużymi, 53-mm przetwornikami.

Obudowy są wykonane z tworzywa, w centrum przykryte czarnym krążkiem, mocowane na dużych "widelcach", a te z kolei są łączone z pałąkiem za pośrednictwem grubego zawiasu. Słuchawki składają się poprzez zgięcie muszli do środka, wówczas HP1100 mieszczą się w niewielkiej, skórzanej (i oczywiście czarnej) torbie.

Muszle przekręcają się o 90º, by umożliwić monitorowanie muzyki bez zakładania słuchawek na głowę. Przetworniki są ukryte pod plastikowymi, twardymi siatkami, dopiero na nich znajdują się materiałowe maskownice. Pałąk i muszle są pokryte czarnym materiałem, który nawet nie usiłuje udawać skóry.

Regulacja odbywa się poprzez wysuwanie także plastikowych i także czarnych prowadnic z wnętrza pałąka. Na prowadnicach są karby niby trzymające wymiar, ale ruch podczas regulacji jest dość płynny, więc rozjeżdżają się zaraz po zdjęciu HP1100 z głowy. Masa całej konstrukcji jest znaczna.

Słuchawki mają jeden kabel, na stałe przytwierdzony do lewej muszli (znalezienie oznaczeń kanałów nie jest proste), pozornie krótki, 1,2-m, ale spiralny fragment pozwala na rozciągnięcie aż do 5 m. Na stereofoniczny wtyk mini-jack można nakręcić przejściówkę z 6,3-mm wtykiem.

Odsłuch

Zakładając Denon DJ HP1100 na głowę, najpierw dostajemy chwilę absolutnej ciszy, wynikającej z bardzo dobrej izolacyjności, a później nie ma przebacz. Mogę sobie wyobrazić, że didżejom taka "kawa na ławę" zwyczajnie pomaga w pracy, ale dla przeciętnego słuchacza może być trudna.

Żywość nie musi oznaczać utraty równowagi, Denon DJ HP1100 pokazuje to dobitnie i nawet perwersyjnie, bo jest to brzmienie wyjątkowo spójne, niemal monolityczne, w tworzeniu którego równy udział biorą wszystkie podzakresy. Średnica jest mocna, komunikatywna, zdeterminowana, aby przekazać jak najwięcej informacji.

Wysokie tony są równie zdecydowane, nie skupiają się na subtelnych wybrzmieniach, więcej zaangażowania pokazują tam, gdzie faktycznie w naturalnej muzyce jest więcej energii - w niższym podzakresie, bliżej średnicy. Stąd też prawdopodobnie taki obraz całości - mało delikatny, ale czytelny i bezpośredni. Podobnie bas - szybki, "techniczny", informacyjny.

Grzegorz Rogóż

Parametry

DENON DJ HP1100

  • Typ Zamknięte
  • Poduszka Wokółuszne
  • Masa 320
  • Impedancja (Ω)* 36
  • Pasmo przenoszenia (Hz) 5-33 000
  • * W przypadku urządzeń testowanych w AUDIO wartość mierzona

Podstawowe dane

  • 600 zł

Nasza ocena

  • Wykonanie: Materiały podstawowe, konstrukcja prosta i mocna. Solidny kabel przytwierdzony na stale do słuchawek. Skórzana torba.
  • Funkcjonalność: Przeznaczone do długotrwałego wykorzystywania w trudnych warunkach, dobrze będą znosić podróże. Duży zakres regulacji.
  • Brzmienie: Komunikatywne, dobitne, jednocześnie spójne i analityczne - energia plus informacje.
MASTER & DYNAMIC MW50

MASTER & DYNAMIC
MW50

Cena: 2 100 zł

B&O PLAY Beoplay H9i

B&O PLAY
Beoplay H9i

Cena: 2 200 zł

AUDIO-TECHNICA ATH-DSR9BT

AUDIO-TECHNICA
ATH-DSR9BT

Cena: 2 333 zł

ULTRASONE Signature XDP

ULTRASONE
Signature XDP

Cena: 2 000 zł

Zobacz także
Audio - listopad 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze zajmujemy się sprzętem tak popularnym, jak słuchawki bezprzewodowe za kilkaset złotych (pięć modeli) i gramofony za tysiąc kilkaset (również piątka), ale na drugiej szali kładziemy test jubileuszowego, hi-endowego zestawu Marantza KI-Ruby, i parę ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

SENNHEISER
HD4.50BTNC

SENNHEISER HD4.50BTNC

HD4.50BTNC to jeden z najnowszych produktów Sennheisera i najlepszy model serii HD4, w której znajdują się dwie konstruk...