Nagrody EISA 2017-2018
Nagrody EISA
2017-2018
 

DENON DJ HP1100

DENON DJ HP1100

Byłem przekonany, że do testu otrzymałem produkt marki Denon. Nie znalazłem go jednak w regularnej ofercie, ale w części Denon DJ - ta marka, podobnie jak Denon Professional, jest autonomiczna względem "właściwego"Denona.

Denon DJ proponuje trzy modele, wśród których HP1100 są najdroższe. Po wyjęciu z opakowania natychmiast widać i czuć, że postawiono na solidność, mniej zajmując się względami estetycznymi. Nie chcę przez to powiedzieć, że HP1100 są brzydkie, ale że klasyczna czerń, brak ozdobników i prostota budowy świadczą o tym, że trwałość była w tym wypadku znacznie istotniejsza.

Nie ma co udawać, że jest to model urzekający pięknem. Wszystkie elementy słuchawek są czarne lub ciemnoszare. Muszle są bardzo duże, okrągłe, w całości zakrywają uszy. W słuchawkach Denon DJ HP1100 można, akustycznie, odciąć się od świata zewnętrznego. Jest to konstrukcja zamknięta, z bardzo dużymi, 53-mm przetwornikami.

Obudowy są wykonane z tworzywa, w centrum przykryte czarnym krążkiem, mocowane na dużych "widelcach", a te z kolei są łączone z pałąkiem za pośrednictwem grubego zawiasu. Słuchawki składają się poprzez zgięcie muszli do środka, wówczas HP1100 mieszczą się w niewielkiej, skórzanej (i oczywiście czarnej) torbie.

Muszle przekręcają się o 90º, by umożliwić monitorowanie muzyki bez zakładania słuchawek na głowę. Przetworniki są ukryte pod plastikowymi, twardymi siatkami, dopiero na nich znajdują się materiałowe maskownice. Pałąk i muszle są pokryte czarnym materiałem, który nawet nie usiłuje udawać skóry.

Regulacja odbywa się poprzez wysuwanie także plastikowych i także czarnych prowadnic z wnętrza pałąka. Na prowadnicach są karby niby trzymające wymiar, ale ruch podczas regulacji jest dość płynny, więc rozjeżdżają się zaraz po zdjęciu HP1100 z głowy. Masa całej konstrukcji jest znaczna.

Słuchawki mają jeden kabel, na stałe przytwierdzony do lewej muszli (znalezienie oznaczeń kanałów nie jest proste), pozornie krótki, 1,2-m, ale spiralny fragment pozwala na rozciągnięcie aż do 5 m. Na stereofoniczny wtyk mini-jack można nakręcić przejściówkę z 6,3-mm wtykiem.

Odsłuch

Zakładając Denon DJ HP1100 na głowę, najpierw dostajemy chwilę absolutnej ciszy, wynikającej z bardzo dobrej izolacyjności, a później nie ma przebacz. Mogę sobie wyobrazić, że didżejom taka "kawa na ławę" zwyczajnie pomaga w pracy, ale dla przeciętnego słuchacza może być trudna.

Żywość nie musi oznaczać utraty równowagi, Denon DJ HP1100 pokazuje to dobitnie i nawet perwersyjnie, bo jest to brzmienie wyjątkowo spójne, niemal monolityczne, w tworzeniu którego równy udział biorą wszystkie podzakresy. Średnica jest mocna, komunikatywna, zdeterminowana, aby przekazać jak najwięcej informacji.

Wysokie tony są równie zdecydowane, nie skupiają się na subtelnych wybrzmieniach, więcej zaangażowania pokazują tam, gdzie faktycznie w naturalnej muzyce jest więcej energii - w niższym podzakresie, bliżej średnicy. Stąd też prawdopodobnie taki obraz całości - mało delikatny, ale czytelny i bezpośredni. Podobnie bas - szybki, "techniczny", informacyjny.

Grzegorz Rogóż

DENON DJ HP1100

  • Typ Zamknięte
  • Poduszka Wokółuszne
  • Masa 320
  • Impedancja (Ω)* 36
  • Pasmo przenoszenia (Hz) 5-33 000
  • * W przypadku urządzeń testowanych w AUDIO wartość mierzona

Zobacz też:

 
 

Podstawowe dane

  • 600 zł

Nasza ocena

  • Wykonanie: Materiały podstawowe, konstrukcja prosta i mocna. Solidny kabel przytwierdzony na stale do słuchawek. Skórzana torba.
  • Funkcjonalność: Przeznaczone do długotrwałego wykorzystywania w trudnych warunkach, dobrze będą znosić podróże. Duży zakres regulacji.
  • Brzmienie: Komunikatywne, dobitne, jednocześnie spójne i analityczne - energia plus informacje.
JBL Everest 700BT

JBL
Everest 700BT

Cena: 899 zł

SENNHEISER HD4.50BTNC

SENNHEISER
HD4.50BTNC

Cena: 899 zł

JAYS u-Jays Wireless

JAYS
u-Jays Wireless

Cena: 850 zł

AUDIO-TECHNICA ATH-SR5BT

AUDIO-TECHNICA
ATH-SR5BT

Cena: 799 zł

 

 

Audio - grudzień 2017

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Kolejna porcja pięciu kolumn głośnikowych w cenie ok. 7000 zł, razem z piątką z poprzedniego numeru, dają dobry przegląd nowości w tej ważnej kategorii, wzbogacony o prezentację ogólnych wątków techniki głośnikowej. Do tego pięć ultranowoczesnych DAC-ów, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

JBL Everest 700BT

JBL
Everest 700BT

JBL jest jedną z pierwszych dużych firm głośnikowych, która odważyła się poważnie zmieniać swój profil. Dzięki słuchawko...

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio