Polacy wybierają telewizory Neo QLED o przekątnej 65"

11 października 2021 Branżowe

Jak wynika z ostatnich analiz przeprowadzonych przez firmę Samsung to telewizory Neo QLED o przekątnej 65 cali były najchętniej kupowane w Polsce w ramach tej nowej linii produktów – stanowiły ponad 40 proc. udziału w sprzedaży w okresie od kwietnia do sierpnia 2021 roku.

Co ciekawe, w tym samym czasie wzrosło także zainteresowanie jeszcze większymi przekątnymi. Te o rozmiarze 75 cali stanowiły już prawie 10 proc., a 85 cali – ponad 6 proc udziału. Tym samym znacząco spadł udział telewizorów o mniejszych przekątnych – te o wielkości 50 cali stanowiły 5 proc.

W Polsce popyt na duże ekrany rośnie z roku na rok i wszystko wskazuje na to, że ten trend będzie się umacniać. Jeszcze w 2019 roku telewizory o wielkości 65 cali stanowiły 10 proc. sprzedaży, w 2020 - 16 proc. Dynamika pozwala oszacować, że w tym roku będzie to już ponad 20 proc.*

Linia premierowych telewizorów Neo QLED weszła do sprzedaży w Polsce w kwietniu b.r. Obejmuje ona dwa modele 8K – QN900A i QN800A dostępne w trzech rozmiarach: 65", 75" i 85" – oraz kilka modeli 4K – QN95A, QN9XA, QN90A i QN85A, które są dostępne w różnych wariantach (od 50" do 85") w zależności od modelu.

Czytaj również: Telewizory Samsung Neo QLED 8K już w sprzedaży

Samsung QN91A

Telewizory Samsung Neo QLED 4K i 8K oferują technologię Quantum Mini LED, która bardzo precyzyjnie steruje podświetleniem, okrywając w ten sposób więcej szczegółów obrazu i poprawiając kontrast. Na efekt realistycznego obrazu pracuje także technologia Quantum Dot.

Uzupełnieniem wrażeń wizualnych jest dźwięk przestrzenny, który podąża za akcją na ekranie. Taki efekt jest zasługą systemu odpowiednio rozmieszczonych głośników, które śledzą ruch obiektu.

Wszystkie tegoroczne telewizory z tej linii oferują funkcję ponadto Q-Symphony, która synchronizuje je z soundbarami Q-serii, zapewniając doskonale współgrający dźwięk przestrzenny.

Czytaj również: Telewizory Samsung Neo QLED

Kup telewizor Neo QLED i otrzymaj zwrot na konto

Teraz decydując się na telewizor Neo QLED, można otrzymać zwrot nawet do 2000 zł. Wystarczy kupić telewizor, a następnie zostawić opinię o wybranym produkcie na dedykowanej stronie promocyjnej, stronie sklepu, na której został zakupiony TV, lub na stronie przeglądarki cenowej.

Opinię o zakupionym produkcie należy opisać hasztagiem #AkcjaKorzyscWKazdymCalu. Promocja potrwa do 7 listopada b.r., a jej szczegóły są dostępne w regulaminie na stronie: neoqled-promocja.samsung.pl.

*Źródło: news.samsung.com

Źródło: Samsung

SAMSUNG testy
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta lipiec 2022

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio lipiec - sierpień 2022

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu