Samsung OLED najchętniej kupowane w Polsce w 2023 roku

25 stycznia 2024 Branżowe

Telewizory Samsung OLED w zaledwie 18 miesięcy po debiucie odnotowały doskonałe wyniki sprzedażowe. W 2023 roku znalazły się na 1. miejscu w Polsce pod względem wartościowym. Widzowie docenili głęboką czerń, czystą biel i żywe kolory.

Premiera telewizorów OLED z technologią kropki kwantowej odbyła się w maju 2022 roku. Rok później seria powiększyła się i obecnie obejmuje modele: S90C, S92C i S95C w rozmiarach przekątnych od 55" do 77". 

Według danych firmy Samsung telewizory OLED w Polsce w 2023 roku zostały liderem w swojej kategorii pod względem wartości sprzedanych telewizorów i osiągnęły 31% udziału w rynku.

Najchętniej kupowano duże i bardzo duże telewizory Samsung OLED o przekątnej 65 i 77 cali, które stanowiły 57% sprzedaży ilościowo. Najlepszym miesiącem był grudzień, kiedy to blisko 40% sprzedanych modeli OLED stanowiły produkty firmy Samsung pod względem wartości i ilości.

Czytaj również: Samsung na CES 2024 - ekran Micro LED i technologia OLED Glare Free

Telewizor Samsung OLED

Kluczowe cechy telewizorów Samsung OLED

Na początek - jakość obrazu: głęboka czerń, czysta biel i paleta żywych kolorów, a to wszystko dzięki nowoczesnym samoemisyjnym pikselom i technologii Quantum Dot. Neuronowy Procesor AI Quantum 4K[1] automatycznie dostosowuje jasność, wzmacnia kontrast i poprawia rozdzielczość w celu uzyskania najlepszej możliwej jakości.

Realne odwzorowanie barw potwierdza certyfikat "Zweryfikowane przez PANTONE"[2], a tryb Komfort dla Oczu sprawia, że jasność i temperatura barw automatycznie dostosowują się do pory dnia i natężenia naturalnego światła. Dzięki temu obraz jest bardziej miękki i przyjazny dla wzroku i sprawia, że oczy są mniej podatne na zmęczenie podczas oglądania.

Nowe modele telewizorów

Podczas targów CES 2024 zostały zapowiedziane cztery nowe modele telewizorów Samsung OLED – S95D, S94D, S90D i S85S[3]. Najwyższy z nich, czyli S95D, będzie oferował ogromny, 77-calowy ekran o doskonałym odwzorowaniu szczegółów, wysokiej częstotliwości odświeżaniu klatek i intensywnym, żywym obrazie.

Wyświetlacz ten będzie o 20% jaśniejszy od poprzednich modeli, uzyskując głębokie i bogate odcienie czerni oraz wzbogaconą przez sztuczną inteligencję wierność kolorów tak czystych, że posiadają certyfikat Pantone Validated.

Czytaj również: Ekrany AI w telewizorach Samsung Neo QLED, MICRO LED i OLED

Telewizor Samsung OLED

W 2024 w ofercie Samsunga znajdzie się jeszcze większa gama przekątnych – od 48 do 83 cali – i jeszcze więcej modeli w różnych przedziałach cenowych. Najwyższy z nich, czyli S95D, będzie wyposażony w ekran z powłoką "OLED Glare Free"[4] oraz w specjalne udogodnienia dla graczy, w tym wysoki stopień odświeżania do 144 Hz.

Nowy model Samsung OLED S95D zostanie również wyposażony w technologię "OLED Glare Free"[5], która odpowiada za zachowanie wierności barw i redukuje refleksy, utrzymując przy tym ostrość obrazu. Powłoki o niskim stopniu odbicia światła optymalizowane do ekranów OLED eliminują konieczność poszukiwania kompromisu między połyskiem a odbiciem dzięki nowej, specjalistycznej warstwie twardych filtrów i sposobowi powlekania powierzchni.

Samsung Smart TV jest pierwszym rozwiązaniem w branży, które kilka razy z rzędu otrzymało certyfikat potwierdzający zgodność z Common Criteria (CC). Certyfikat Common Criteria jest uznawany za obowiązkowy system certyfikacji zabezpieczeń komputerowych na świecie. Z kolei usługa płatności Checkout jest zgodna ze standardem Payment Card Industry Data Security Standard (PCI DSS).

PCI DSS to międzynarodowa norma bezpieczeństwa danych dla wszystkich organizacji, które przetwarzają, przechowują lub przesyłają informacje dotyczące kart kredytowych. Została przyjęta przez American Express, Discover Financial Services, JCB International, MasterCard i Visa Inc.

Czytaj również: Samsung The Frame 2024 z pierwszym certyfikatem Pantone ArtfulColor gwarantującym wierność kolorów

Telewizor Samsung OLED

[1] Jakość oglądania może się różnić w zależności od rodzaju treści i formatu. Skalowanie AI (dzięki sztucznej inteligencji) do jakości zbliżonej do 4K może nie mieć zastosowania do połączenia z komputerem oraz Trybu Gry.
[2] PANTONE LLC – amerykańskie przedsiębiorstwo, które w 1963 r. wprowadziło PANTONE MATCHING SYSTEM®, narzędzie pozwalające na wierny wybór i spójną reprodukcję kolorów. Certyfikat "Zweryfikowane przez PANTONE" gwarantuje, że produkt może wiernie symulować pełną gamę kolorów PANTONE, co zostało udowodnione przez zespół PANTONE Advanced Color Technology (ACT).
[3] Wielkość i dostępność modeli telewizorów OLED mogą różnić się w zależności od kraju.
[4] Weryfikacja UL potwierdza zasadność nazwy "OLED Glare Free" poprzez dokonanie oceny produktów według normy testowania Unified Glare Rating (UGR) ustanowionej przez Międzynarodową Komisję Oświetleniową (CIE) oraz normy testowania ustanowionej przez Międzynarodową Organizację Normalizacyjną.
[5] Weryfikacja UL potwierdza zasadność nazwy "OLED Glare Free" poprzez dokonanie oceny produktów według normy testowania Unified Glare Rating (UGR) ustanowionej przez Międzynarodową Komisję Oświetleniową (CIE) oraz normy testowania ustanowionej przez Międzynarodową Organizację Normalizacyjną.

SAMSUNG testy
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio czerwiec 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu