Wzmacniacz zintegrowany Hegel Röst

02 listopada 2016 Sprzęt

W tym miesiącu na nasz rynek wejdzie nowy wzmacniacz zintegrowany Hegel Röst.

Tor audio nowego wzmacniacza ma swoje źródło w modelach H360 i H160. Układy analogowe są zasadniczo oparte na konstrukcji H360, ale przeskalowane na mniejszą moc. Natomiast z H160 zaczerpnięto konwerter cyfrowo-analogowy. Oprócz tego wdrożono też kilka usprawnień dla dalszej optymalizacji brzmienia.

W Heglu Röst zastosowano nową wersje firmowego układu SoundEngine. Jest on o 50% szybszy i szczególnie skutecznie radzi sobie z minimalizacją zniekształceń powstających wtedy, gdy jeden element kończy przewodzenie, a drugi przewodzenie zaczyna (ang. crossover distortion). SoundEngine eliminuje te zniekształcenia w sposób dynamiczny i oprócz tego pozwala na uzyskanie wysokiego współczynnika tłumienia.

Firma zaimplementowała we wzmacniaczu Hegel Röst nowe tranzystory wyjściowe, które są szybsze od poprzednio wykorzystywanych i mogą dostarczyć prąd nawet do 50% większy. W stopniu wejściowym pracują ręcznie dobierane tranzystory FET. Do regulacji głośności zastosowano układy zaczerpnięte z precyzyjnego sprzętu pomiarowego.

Czytaj testy urządzeń Hegel

Wzmacniacz zintegrowany Hegel Röst

Wzmacniacz zintegrowany Hegel Röst

Zapożyczona z modelu H160 część cyfrowa pozwala na obsługę Apple AirPlay. Na wyposażeniu jest cyfrowe wejście koncentryczne RCA, trzy wejścia optyczne, wejście USB typ B i gniazdo Ethernet do połączenia z siecią (dla sterowania i strumieniowania audio). Zastosowano też firmową technikę regeneracji zegara.

Dla sygnałów analogowych są trzy wejścia - jedno XLR i dwa RCA. Oprócz terminali głośnikowych mamy też wyjście RCA o regulowanym poziomie i wyjście słuchawkowe.

Hegel Röst oferuje oprogramowanie Control4, czyli jednego z wiodących dostawców systemów automatyki. Takie funkcjonalności są spotykane w sprzęcie audio-wideo, ale nie w urządzeniach z kręgu audiofilskiego hi-fi. Sterowanie IP wzmacniacza Hegla jest w pełni otwarte, co pozwala na pisanie sterowników dla systemów automatyki jak Crestron i Savant, czy na potrzeby innych aplikacji.

Obudowa, włącznie z gałkami, została wykonana ze stali i aluminium oraz pomalowana na biało. Wyświetlacz OLED świeci białym światłem.

Do wyposażenia wzmacniacza Hegel Röst należy wykonany z bloku aluminium pilot, ale sterować nim można również poprzez domową sieć. Istnieje ponadto możliwość integracji z systemami inteligentnego domu.

Wzmacniacz zintegrowany Hegel Röst

Dane techniczne:

- Moc: 75W/kanał / 8Ω
- Pasmo przenoszenia: 5Hz - 180 kHz
- Odstęp sygnał/szum: > 100 dB
- Przesłuch między kanałami: < -100 dB
- Współczynnik tłumienia: ponad 2000
- Wymiary SWG z nóżkami: 43 * 10 * 31 cm (wysokość bez nóżek 8 cm)
- Masa: 12 kg

Wzmacniacz zintegrowany Hegel Röst

Premierowe pokazy (w zestawie z nowym odtwarzaczem Hegel Mohican) odbędą się na Audio Video Show (hotel Sobieski, apartament 607), a sprzedaż ma się rozpocząć 21 listopada.

Hegel Röst będzie dostępny tylko w kolorze białym.

Źródło: Moje Audio

Może Cię zainteresować
HEGEL testy
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta wrzesień 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio październik 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu