Wzmacniacz zintegrowany Hegel H190v - na pokładzie przetwornik C/A i przedwzmacniacz gramofonowy

26 lutego 2024 Sprzęt

Nowy wzmacniacz zintegrowany pojawił się w portfolio Hegla. H190v, bo o nim mowa, jest wyposażony w wiele przydatnych funkcji i rozwiązań technicznych, w tym obsługę serwisów streamingowych, topowy przedwzmacniacz gramofonowy, zaawansowany przetwornik cyfrowo-analogowy i wyjście słuchawkowe.

Hegel H190v to następca jednego z najpopularniejszych wzmacniaczy zintegrowanych firmy, a mianowicie modelu H190. W swojej obudowie, w przeciwieństwie do starszego brata, skrywa przedwzmacniacz gramofonowy, co zapewnia mu jeszcze większą uniwersalność.

Wzmacniacz wspiera takie funkcje i rozwiązania, jak Apple AirPlay, Spotify Connect, Roon Ready i DLNA/UPnP. Ma też wbudowany zaawansowany wzmacniacz słuchawkowy z wyjściem jack 6,3 mm, który ma obsłużyć nawet najbardziej wymagające słuchawki. W razie potrzeby można go zintegrować z systemami inteligentnego domu takich marek, jak Control4, Crestron czy Savant.

Czytaj również nasze testy urządzeń Hegel

Hegel H190v

Hegel H190v

Hegel H190v - wnętrze

Hegel H190v skrywa układ wzmocnienia pracujący w klasie AB i charakteryzujący się mocą 2 x 150 W (przy 8 omach). Na uwagę zasługuje ponadto specjalnie zaprojektowany, udoskonalony zasilacz dla przedwzmacniacza i sekcji przetwornika cyfrowo-analogowego, który przyczynia się do tego, że układ DAC przetwarza sygnał z najwyższą możliwą precyzją, gwarantując - jak mówi producent - imponujący poziom detali i niuansów.

Hegel H190v - zintegrowany przedwzmacniacz gramofonowy

Hegel H190v to konstrukcja z wbudowanym przedwzmacniaczem gramofonowym, kompatybilnym z odtwarzaczami płyt winylowych wyposażonymi we wkładkę typu MM. Jest to w praktyce odpowiednik przedwzmacniacza gramofonowego Hegel V10.

Hegel H190v - tylna ścianka

Hegel H190v - złącza

Hegel H190v - dostępność

Hegel H190v ma pojawić się w sprzedaży w maju tego roku. Będzie dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych – czarnej lub białej.

Źródło: Audio Klan

 

HEGEL testy
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta marzec 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio marzec 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu