Odtwarzacz muzyczny Musaic MPL

24 listopada 2016 Sprzęt

Brytyjski Musaic właśnie wprowadził na rynek trzeci bezprzewodowy produkt audio - odtwarzacz MPL. Urządzenie jest sterowane za pomocą aplikacji Musaic dla iOS i Androida oraz umożliwia odtwarzanie muzyki z różnych źródeł, w tym serwisów streamingowych.

MPL jest wyposażony w analogowe wejście liniowe (CD oraz AUX), cyfrowe wejście koaksjalne S/PDIF i optyczne wejście cyfrowe TOSlink. Może więc współpracować z dowolnym systemem stereo, soundbarem, telewizorem, dockiem lub systemem surround. MPL jest również w pełni kompatybilny z inteligentnymi głośnikami Musaic MP5 i MP10, więc może być stosowany z nimi w ramach konfiguracji typu multi-room.

Poprzez aplikację Musaic można odtwarzać muzykę z telefonu, tabletu oraz przechowywaną na serwerze DLNA/UPnP, jak również z serwisów streamingowych i radia internetowego. Musaic jest kompatybilny z serwisem Spotify Connect, TIDAL, Napster i in.

Odtwarzacz muzyczny Musaic MPL

Musaic MPL ma na pokładzie przetwornik cyfrowo-analogowy ESS SABRE™ z funkcją eliminacji jittera w domenie czasu. "Silnik" odtwarzacza audio firmy Musaic pozwala na odczytanie nieskompresowanych plików wysokiej rozdzielczości, także 24-bitowych plików jakości studyjnej w formacie Studio Master.

Do pilota na podczerwień Musaic dołączył funkcję uczenia, z wyjściem na dodatkowy nadajnik podczerwieni (IR blaster). W ten sposób MPL poprzez aplikację Musaic może kontrolować podłączony wzmacniacz lub amplituner, głośność, włączenie/wyłączenie, sterować źródłami i wydawać polecenia wyciszenia.

Odtwarzacz muzyczny Musaic MPL

Odtwarzacz wyposażono w technologię sieciową 100 Base-T Ethernet i Wi-Fi w konfiguracji dwuzakresowej 2x2 Multi-In Multi-Out (MIMO). Pozwala to na stabilne połączenie ze standardową siecią domową bez konieczności użycia dodatkowego dedykowanego mostka.

Musaic MPL to jedyny adapter audio z kanałem IFTTT, dzięki czemu można połączyć swój system audio z setkami produktów z serii inteligentnego domu. Za pośrednictwem aplikacji Musaic MPL będziemy np. w stanie sterować produktami oświetlenia typu smart.

Odtwarzacz muzyczny Musaic MPL

Źrodło: materiały prasowe

Może Cię zainteresować
NAIM testy
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta listopad 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio listopad 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu