Kolumny głośnikowe Mission LX

01 lutego 2017 Sprzęt

Mission poszerza swoje portfolio i wprowadza do sprzedaży nową serię kolumn głośnikowych LX. Tworzy ją sześć konstrukcji: podstawkowe LX-1 i LX-2, wolnostojące LX-3, LX-4 i LX-5 oraz głośnik centralny LX-C. Pozwolą one zbudować system stereo lub zestaw kina domowego.

Podstawą wysokiej jakości dźwięku serii LX są zastosowane przetworniki. 25-milimetrowa kopułka wykorzystuje zalety, jakie zapewnia mikrofibrowa membrana. Materiał ten pozwala uzyskać przyjemne, a jednocześnie bardzo wnikliwe brzmienie. Membrana poruszana jest przez układ napędowy z magnesem neodymowym, który dostarcza maksymalną siłę w niewielkiej przestrzeni.

Kolumny wykorzystują zwrotnicę akustyczną 4. rzędu w układzie Linkwitza-Rileya (24 dB na oktawę). Rozwiązanie to gwarantuje liniową charakterystykę na osi oraz doskonałe właściwości akustyczne poza osią. W konstrukcji zwrotnicy wykorzystano zaś lakierowane cewki indukcyjne z rdzeniem ze stali krzemowej oraz kondensatory polipropylenowe.

Kolumny podstawkowe Mission LX-1 i LX-2

Podstawkowe kolumny głośnikowe są 2-drożnymi konstrukcjami. W kompaktowych obudowach z systemem bass-reflex pracuje 25-milimetrowa kopułka wysokotonowa oraz 100-milimetrowy przetwornik niskotonowy w LX-1 i 130-milimetrowy w LX-2. Zastosowanie większego głośnika i obudowy o większej pojemności umożliwiło poszerzenie pasma przenoszenia, co przekłada się na jeszcze mocniejszy, głębszy bas.

Projektując te dwie konstrukcje inżynierowie Missiona pozostali wierni sprawdzonemu rozwiązaniu, w którym tweeter umieszczony jest pod przetwornikiem niskotonowym. Dzięki temu, że kopułka wysokotonowa znajduje się poniżej poziomu ludzkich uszu, długość ścieżki od głośnika do słuchacza jest dłuższa niż w przypadku przetwornika niskotonowego. To wspomaga wyrównanie dystansu akustycznego, który wynika z fizycznego wysunięcia kopułki przed membranę większego z przetworników.

Kolumny podstawkowe Mission LX-1

Kolumny podstawkowe Mission LX-1

Kolumny wolnostojące Mission LX-3, LX-4 i LX-5

Większą różnorodność modeli znajdziemy w grupie kolumn wolnostojących. Najnowsza seria LX obejmuje trzy konstrukcje: 2-drożne LX-3 i LX-4 oraz 3-drożną LX-5. W każdej z nich pracuje 25-milimetrowa kopułka wysokotonowa, która w mniejszych kolumnach wspomagana jest przez dwa głośniki niskotonowe: 130-milimetrowe w LX-3 oraz 165-milimetrowe w LX-4. Flagowy model ma najbardziej zaawansowany układ nagłośnieniowy – tweeter znajduje się pomiędzy 130-milimetrowym głośnikiem średniotonowym oraz dwoma 165-milimetrowymi przetwornikami niskotonowymi.

Kolumny wolnostojące Mission LX-3

Kolumny wolnostojące Mission LX-3

Głośnik centralny Mission LX-C

Skompletowanie zestawu kina domowego umożliwia głośnik centralny LX-C. To jedyna konstrukcja z nowej serii LX wyposażona w zamkniętą obudowę oraz ekranowanie magnetyczne. Podobnie jak w najmniejszej z kolumn wolnostojących głośnik wysokotonowy znajduje się pomiędzy dwoma 100-milimetrowymi przetwornikami niskotonowymi.

Głośnik centralny Mission LX-C

Głośnik centralny Mission LX-C

Ceny:

Mission LX-1: 499 zł
Mission LX-2: 599 zł
Mission LX-3: 1399 zł
Mission LX-4: 1899 zł
Mission LX-5: 2499 zł
Mission LX-C: 799 zł

Źródło: Audio Klan

Może Cię zainteresować
MISSION testy
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta listopad 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio listopad 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu