Kolumny Mission z serii QX

20 marca 2018 Sprzęt

Firma Mission zaprezentowała kolumny głośnikowe z serii QX. Obejmuje ona pięć modeli hi-fi - dwa podstawkowe i trzy wolnostojące - oraz głośniki centralny i surround.

W podstawkowych kolumnach z serii QX oraz głośniku surround, projektanci zastosowali klasyczną konstrukcję Mission IDG (Inverted Driver Geometry). Zgodnie z nią tweeter jest umieszczony poniżej przetwornika niskotonowego. Ta "odwrócona" konfiguracja wyrównuje długość toru, który pokonują fale dźwiękowe ze wszystkich obsługiwanych zakresów pasma odtwarzania przed dotarciem do uszu słuchacza. Rozwiązanie to gwarantuje idealne "wyrównanie czasowe".

Wysoki poziom szczegółowości muzyki, przy zachowaniu niskich zniekształceń, zapewnia opracowana od podstaw jednostka wysokotonowa. W konstrukcji tweetera projektanci zastosowali tekstylną kopułkę z wielopierścieniowym wieńcem. Rozwiązanie to zapewnia optymalną sztywność na maksymalnej powierzchni radiacji. Ponadto konstruktorzy wyeliminowali m.in. typowe efekty kawitacji kopułki. Całości dopełnia tylna podwójna komora bezrezonansowa. Zamknięte w niej powietrze sprężane jest przez tylną stronę membrany, co pozwala skutecznie redukować rezonans i zachować szerokie pasmo przenoszenia.

Czytaj również testy kolumn Mission

Kolumny Mission z serii QX

Kolumny Mission z serii QX - lifestyle

W serii Mission QX zastosowano przetworniki niskotonowe Mission DiaDrive. Głośniki wykorzystują "bezszwowe" membrany wykonane z mieszaniny celulozy i włókna akrylowego. Membranę wzmacnia sztywna, stożkowa sub-membrana, która - dzięki dużej powierzchni styku z cewką - pozwala uzyskać znakomitą reakcję na najdrobniejsze zmiany dynamiki.

W zapewnieniu wysokiej czułości, co przekłada się na dynamikę dźwięku, pomaga ponadwymiarowy system magnetyczny przetwornika.

W konstrukcji zwrotnicy projektanci zastosowali m.in. audiofilskie kondensatory polipropylenowe oraz cewki z laminowanym żelaznym rdzeniem, umieszczone na płytce drukowanej, celem uniknięcia oddziaływania pola magnetycznego.

Aby maksymalnie ograniczyć ryzyko powstawania niepożądanego rezonansu, na górze i na dole obudów umieszczono aluminiowe płyty. Nadają one modelom z serii QX atrakcyjny, nowoczesny wygląd, a dodatkowa masa redukuje rezonans ścian bocznych, eliminując zbędne podkolorowanie i zniekształcenia brzmienia.

Kolumny Mission z serii QX - monitorki

Kolumny Mission z serii QX - wolnostojąca

Kolumny głośnikowe Mission z serii QX już są dostępne w sprzedaży. Nominalne ceny detaliczne poszczególnych modeli wynoszą:

- Mission QX-1: 999 zł/szt.
- Mission QX-2: 1249 zł/szt.
- Mission QX-3: 2349 zł/szt.
- Mission QX-4: 2599 zł/szt.
- Mission QX-5: 3349 zł/szt.
- Mission QX-C: 1999 zł/szt.
- Mission QX-S: 1149 zł/szt.

Źródło: Audio Klan

Może Cię zainteresować
MISSION testy
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta listopad 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio listopad 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu