Odtwarzacz audio FiiO X5III

05 kwietnia 2017 Sprzęt

FiiO zaprezentował właśnie swój najnowszy odtwarzacz X5 III.

FiiO X5 III wykorzystuje dwa najwyższej klasy przetworniki AK4490EN, osobne dla lewego i prawego kanału. Dzięki zastosowaniu dwóch układów AK4490, odpowiedzialna za redukcję zniekształceń technologia Velvet Sound (32-bitowe filtrowanie cyfrowe), działa jeszcze skuteczniej, co przekłada się na bardziej wierną reprodukcję muzyki.

Odtwarzacz korzysta z dwóch osobnych oscylatorów z kryształu. Jeden z nich odpowiada za sygnał o częstotliwości próbkowania DSD; 44,1; 88,2; 176,4 oraz 352,8 kHz, a drugi za częstotliwości 48, 96, 192 i 384 kHz. Dzięki takiemu podziałowi udało się znacząco zredukować tzw. jitter, poprawić dokładność zegara oraz stabilność całego układu. Co ważne, nie ma też potrzeby konwersji częstotliwości próbkowania, co mogłoby powodować degradację brzmienia.

W FiiO X5 III zastosowano dwa osobne wzmacniacze operacyjne OPA1642 odpowiedzialne za filtrowanie dolnoprzepustowe, a ponadto dedykowany wzmacniacz OPA426 cechujący się wysoką mocą (300 mW przy 32 Ω).

Urządzenie jest wyposażone w dwa wyjścia słuchawkowe: 3,5 mm typu single-ended oraz zbalansowane 2,5 mm pozwalające uzyskać jeszcze lepszy dźwięk z przystosowanych do tego typu rozwiązań słuchawek.

Po raz pierwszy w rodzinie X5 dodano też łączność bezprzewodową w formie modułów Wi-Fi 2,4 GHz oraz Bluetooth z obsługą kodeka aptX. Dzięki modułowi wifi i kontroli urządzenia pod systemem Android 5.1. mamy możliwość korzystania z portali jak TIDAL lub SPOTIFY.

Odtwarzacz audio FiiO X5III

Odtwarzacz audio FiiO X5III

FiiO X5 III oferuje 32 GB pamięci wbudowanej i ma dwa sloty na karty microSD, zgodne z nośnikami o pojemności do 256 GB. Maksymalna łączna obsługiwana pojemność to zatem nawet 544 GB. Odtwarzacz pracuje ponadto ponad 10 godzin a to dzięki baterii o pojemności 3400 mAh. Baterię można naładować, korzystając z technologii szybkiego ładowania na podstawie detekcji temperatury, co pozwala uzupełnić zapasy energii nawet w 1,5 godziny.

Z odtwarzacza można korzystać w samochodzie w trybie InVehicle. FiiO X5 III, połączony z komputerem, jest w stanie pracować jako karta muzyczna USB. Może też pełnić funkcję transportu cyfrowego - w takim wypadku sygnał z wyjścia cyfrowego należy doprowadzić do zewnętrznego przetwornika USB. X5 III jest też zgodny ze stacją dokującą FiiO K5, co umożliwia ładowanie baterii oraz dodaje wiele innych możliwości połączeń.

Odtwarzacz FiiO X5 III można kupić w wybranych sklepach, a także odsłuchać w salonach Audiokracja. Do końca kwietnia u wybranych sprzedawców można urządzenie będzie w sprzedaży wraz z darmowym pakietem dostępu do serwisu streamingowego TIDAL Hi-FI o wartości 120 zł brutto. Przed zakupem należy sprawdzić u sprzedawcy, czy jest objęty takim programem.

Źródło: MIP

FIIO testy
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta grudzień 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista luty 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio styczeń 2022

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu