Transport płyt 4K UHD Blu-Ray Cambridge Audio CXUHD

22 września 2017 Sprzęt

Cambridge Audio CXUHD to transport płyt UHD dający możliwość odtworzenia detalicznego obrazu z w rozdzielczości 4K. Nie ma przetworników C/A, co pozwoliło uzyskać niższe szumy i zniekształcenia, a co za tym idzie, m.in. znacznie lepszy dźwięk.

Cambridge Audio CXUHD jest kompatybilny z filmami zakodowanymi z rozdzielczością 4K, w tym płytami UHD, a także technologiami HDR i Dolby Vision. Zapewnia referencyjną jakość obrazu z każdym rodzajem sygnału wizyjnego i wybitny dźwięk z dowolnym rodzajem sygnału audio.

CXUHD odtwarza płyty Blu-ray 4K z obrazem o rozdzielczości 3840 x 2160, czyli cztery razy wyższej niż klasyczne płyty Blu-ray. Obsługuje ponadto inne typy sygnału wizyjnego, np. HEVC H.265, H.264, VP9 4K i Hi10P, ale też HDR (High Dynamic Range), poszerzając zakres kontrastu i jasności pogłębionych kolorów. Urządzenie zostało profesjonalnie skalibrowane, dzięki czemu zoptymalizowano zakres dynamiki pomiędzy białymi i czarnymi fragmentami obrazu.

Urządzenie jest wyposażone w dwa gniazda USB 3.0 umożliwiające odtwarzanie na nim plików wideo i audio z zewnętrznych nośników. Jest kompatybilne z kodekami wideo HEVC, H.264, VP9 4K i Hi10P.

Transport płyt 4K UHD Blu-Ray Cambridge Audio CXUHD

Transport płyt 4K UHD Blu-Ray Cambridge Audio CXUHD

Transport płyt 4K UHD Blu-Ray Cambridge Audio CXUHD

Aby podłączyć CXUHD do sieci internetowej, można skorzystać z wbudowanych łączy 802.11ac Wi-Fi lub Gigabit Ethernet. Gwarantuje to łatwy dostęp do plików zgromadzonych na komputerach, laptopach, dyskach NAS i serwerach. Transport pozwala również odtworzyć płyty optyczne Blu-ray, 3D Blu-ray, DVD, DVD-Audio, SACD oraz audio CD.

Cambridge Audio CXUHD został wyposażony w wiele dodatkowych gniazd, jak cyfrowe wyjścia audio (koaksjalne i optyczne). W prosty sposób można go więc zintegrować z dowolnym systemem kina domowego oraz wysokiej klasy systemem audio.

Specyfikacja techniczna:

- Odtwarzane typy płyt: UHD Blu-ray, Blu-ray, Blu-ray 3D, DVD-Video, DVD-Audio, AVCHD, SACD, CD, Kodak Picture CD, CD-R/RW, DVD±R/RW, DVD±R DL, BD-R/RE
- Max pobór mocy: 35 W
- Pobór mocy w trybie standby (wyłączony Quick Start Mode): <0,5 W
- Wymiary (H x W x D, wraz z nóżkami): 82 mm x 430 mm x 312 mm
- Waga: 5 kg

Źródło: Audio Center Poland

CAMBRIDGE AUDIO testy
Live Sound & Installation luty 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta luty 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista luty 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio luty 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu