Dynaudio SUB 3 i SUB 6

04 stycznia 2018 Sprzęt

Subwooferów w ofercie Dynaudio nie ma zbyt wiele, tym bardziej warto zwrócić uwagę na dwa nowe modele - Sub 3 i Sub 6.

Może Cię zainteresować

W Dynaudio Sub 3 pracuje głośnik o średnicy 24 cm oraz moduł wzmacniający w klasie D o mocy 300 W. Technika zastosowana w samym głośniku jest dobrze znana - membranę wykonano z typowego dla Dynaudio polimeru MSP. Droższy model Sub 6 ma oryginalne proporcje, jego skrzynka jest wyjątkowo szeroka, niska i płytka.

Po bokach umieszczono 24-cm przetworniki, których membrany są tym razem inne - złożone z warstw aluminium i celulozy. To wskazówka, że Dynaudio zgadza się z ogólną opinią, iż membrany niskotonowe powinny być przede wszystkim sztywne, z mniejszym naciskiem na ich stratność wewnętrzną, stąd MSP nie jest materiałem idealnym w tym zakresie częstotliwości.

Czytaj również testy urządzeń Dynaudio

Dynaudio Sub 6 wykorzystuje wzmacniacz impulsowy o mocy 500 W. Elektronikę uzupełniono rozbudowanymi opcjami fi ltrowania, a także zaprogramowaną fabrycznie konfi guracją, by łatwo i optymalnie można zestawić Sub 6 z niektórymi kolumnami Dynaudio z serii Contour, Confi dence, Evidence, a także modelami Special Forty i Special Twenty Five.

Sub 3 oraz Sub 6 są dostępne w dwóch wersjach kolorystycznych - białej i czarnej - ceny wynoszą odpowiednio 6290 zł oraz 10 490 zł.

Obydwa nowe modele subwooferów Dynaudio zostały wyposażone w impulsowe końcówki mocy, ale też znacznie różnią się między sobą, zarówno głośnikami, jak i elektroniką.

Obydwa nowe modele subwooferów Dynaudio zostały wyposażone w impulsowe końcówki mocy, ale też znacznie różnią się między sobą, zarówno głośnikami, jak i elektroniką.

DYNAUDIO testy
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta październik 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista lipiec - sierpień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio październik 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio październik 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu