Kolumny głośnikowe Emit w odświeżonej wersji - Dynaudio świętuje urodziny

06 lipca 2021 Sprzęt

Z okazji 44 urodzin Dynaudio wypuszcza gruntownie odświeżone kolumny głośnikowe z podstawowej serii Emit. W jej skład wchodzą monitory Emit 10 i 20, kolumny wolnostojące Emit 30 i 50 oraz głośnik centralny Emit 25C.

W odnowionej edycji sprzed oznaczeń numerycznych zniknęła literka "M", centralny M15C został zastąpiony większym 25C, podłogowe "trzydziestki" zmalały do rozmiarów podłogowych Xeo, a największe 50-ki urosły do postaci trójdrożnej.

Wszystkie modele zaprojektowano z wykorzystaniem duńskich patentów głośnikowych oraz trójwymiarowego systemu pomiarowego Jupiter, wybudowanego od podstaw i oddanego do użytku w roku 2016.

Czytaj również testy kolumn głośnikowych Dynaudio

Dynaudio Emit 30,25C i 10
Dynaudio Emit 30,25C i 10

Kolumny Dynaudio Emit przeszły też lifting wzorniczy. Osłony przetworników zostały wkomponowane akustycznie i kolorystycznie w panele przednie, przybyła także jedna wersja wykończenia - orzech - który dołączył do klasycznych bieli i czerni.

Poważne zmiany tyczą się również tego, co skrywa obudowa. Nowo opracowane modele są nieznacznie droższe od swoich poprzedników, ale za to zastosowano w nich sprawdzone rozwiązania dotąd spotykane w droższych, a czasami nawet flagowych konstrukcjach. 

Czytaj również: Monitory Dynaudio Heritage Special

Dynaudio Emit 20
Dynaudio Emit 20

Clou programu są charakterystyczne głośniki nisko- i średniotonowe, zoptymalizowane blisko trzy lata temu na potrzeby serii Evoke, z firmowymi membranami z polimeru magnezowo-krzemianowego MSP i podwójnymi układami magnetycznymi.

Wysokie tony obsługuje Cerotar, wywodzący się wprost od Esotara Forty, opracowanego w roku 2017 przy okazji doskonałych jubileuszowych monitorów Special Forty, skonstruowanych na 40-lecie firmy.

To głośnik wyposażony m. in. w jedwabną membranę zewnętrzną oraz wewnętrzną typu Hexis, autorski układ magnetyczny AirFlow i aluminiową cewkę zastosowaną także w Esotarze 3.

 Czytaj również: Głośniki instalacyjne Dynaudio OW-6 i OW8

Dynaudio Emit 30
Dynaudio Emit 30

Uproszczoną wersję tego tweetera oprócz ulepszonych Emitów zastosowano także w Evoke'ach, będących następcami klasycznych Focusów, a dokładniej czymś pomiędzy nimi a tańszymi Excite.

Nowe Dynaudio Emit wyposażono także w zwrotnice zestrojone na nowo za pomocą filtrów pierwszego, drugiego i czwartego rzędu, dobranych optymalnie na potrzeby każdego modelu, nowe porty bass-reflex wyprofilowane z obu stron w celu lepszego przepływu powietrza, a także poprawione materiały tłumiące i solidniejsze obudowy.

Czytaj również: Kolumny głośnikowe Dynaudio Contour i

Dynaudio Emit 50
Dynaudio Emit 50
Dynaudio Emit 25C
Dynaudio Emit 25C

Źródło: Nautilus

DYNAUDIO testy
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta kwiecień 2022

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2022

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu