W odnowionej edycji sprzed oznaczeń numerycznych zniknęła literka "M", centralny M15C został zastąpiony większym 25C, podłogowe "trzydziestki" zmalały do rozmiarów podłogowych Xeo, a największe 50-ki urosły do postaci trójdrożnej.
Wszystkie modele zaprojektowano z wykorzystaniem duńskich patentów głośnikowych oraz trójwymiarowego systemu pomiarowego Jupiter, wybudowanego od podstaw i oddanego do użytku w roku 2016.
Czytaj również testy kolumn głośnikowych Dynaudio
Kolumny Dynaudio Emit przeszły też lifting wzorniczy. Osłony przetworników zostały wkomponowane akustycznie i kolorystycznie w panele przednie, przybyła także jedna wersja wykończenia - orzech - który dołączył do klasycznych bieli i czerni.
Poważne zmiany tyczą się również tego, co skrywa obudowa. Nowo opracowane modele są nieznacznie droższe od swoich poprzedników, ale za to zastosowano w nich sprawdzone rozwiązania dotąd spotykane w droższych, a czasami nawet flagowych konstrukcjach.
Czytaj również: Monitory Dynaudio Heritage Special
Clou programu są charakterystyczne głośniki nisko- i średniotonowe, zoptymalizowane blisko trzy lata temu na potrzeby serii Evoke, z firmowymi membranami z polimeru magnezowo-krzemianowego MSP i podwójnymi układami magnetycznymi.
Wysokie tony obsługuje Cerotar, wywodzący się wprost od Esotara Forty, opracowanego w roku 2017 przy okazji doskonałych jubileuszowych monitorów Special Forty, skonstruowanych na 40-lecie firmy.
To głośnik wyposażony m. in. w jedwabną membranę zewnętrzną oraz wewnętrzną typu Hexis, autorski układ magnetyczny AirFlow i aluminiową cewkę zastosowaną także w Esotarze 3.
Czytaj również: Głośniki instalacyjne Dynaudio OW-6 i OW8
Uproszczoną wersję tego tweetera oprócz ulepszonych Emitów zastosowano także w Evoke'ach, będących następcami klasycznych Focusów, a dokładniej czymś pomiędzy nimi a tańszymi Excite.
Nowe Dynaudio Emit wyposażono także w zwrotnice zestrojone na nowo za pomocą filtrów pierwszego, drugiego i czwartego rzędu, dobranych optymalnie na potrzeby każdego modelu, nowe porty bass-reflex wyprofilowane z obu stron w celu lepszego przepływu powietrza, a także poprawione materiały tłumiące i solidniejsze obudowy.
Czytaj również: Kolumny głośnikowe Dynaudio Contour i
Źródło: Nautilus