Zintegrowany system grający Dynaudio Music

16 stycznia 2018 Sprzęt

Duńscy specjaliści od techniki głośnikowej, firma Dynaudio, świętują z hukiem 40-lecie swojej działalności, proponując pierwszą w historii firmy serię zintegrowanych systemów grających Music, składającą się z modeli: Music 1, Music 3, Music 5 oraz Music 7.

Może Cię zainteresować

Konstruktorzy kolumn określają swoje dzieło mianem "najinteligentniejszego sprzętu do nagłośnienia domowego na świecie". Dlaczego? Wszystkie cztery modele Music automatycznie dopasowują dźwięk do warunków zewnętrznych. Music dysponuje dwoma zintegrowanymi systemami dokonującymi pomiarów z wbudowanych mikrofonów w czasie rzeczywistym. NoiseAdapt odpowiada za dobór głośności i charakteru dźwięku w zależności od hałasu tła, a RoomAdapt bada, gdzie w pomieszczeniu ustawiono głośnik i jak "wygląda" dookoła niego akustyka. Wewnętrzny procesor analizuje dane z obydwu funkcji, dokonuje obliczeń, a następnie optymalizuje brzmienie urządzenia w czasie rzeczywistym - słychać to zwłaszcza, gdy przenosimy je do pomieszczenia o zupełnie innych warunkach z włączoną kalibracją.

Czytaj również testy urządzeń Dynaudio

Dynaudio Music 1

Dynaudio Music 1

Dynaudio Music 3.

Dynaudio Music 3

Dynaudio Music oferuje dostęp z urządzeń przenośnych i nie tylko za pomocą Apple AirPlay, Bluetooth aptx lub protokołu DLNA w sieci domowej - przewodowej lub Wi-Fi. Darmowa aplikacja Dynaudio Music do pobrania w systemach iOS i Android zapewnia łatwą konfigurację na zasadzie pytań i odpowiedzi, umożliwia także skorzystanie z popularnych serwisów streamingowych TIDAL i Spotify. Dzięki niej można także skonfigurować do sześciu osobnych modeli Music w system multiroom.

Dynaudio Music 5

Dynaudio Music 5

Dynaudio Music 7

Dynaudio Music 7

Urządzenia mają na pokładzie także wejście liniowe, USB, modele 5 i 7 dodatkowo cyfrowe wejście optyczne, a 7 - również HDMI, co umożliwia wykorzystanie go jako wysokiej klasy soundbar.

Wszystkie modele Music są dostępne w czterech wersjach kolorystycznych materiału, wykonanego przez uznanego duńskiego producenta tkanin - firmę Gabriel.

Ceny poszczególnych modeli:

Music 1: 2 190 zł
Music 3: 2 690 zł
Music 5: 3 390 zł
Music 7: 4 290 zł

Źródło: Nautilus

DYNAUDIO testy
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta listopad 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista wrzesień - październik 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio listopad 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio listopad 2020

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu