Subwoofery MartinLogan Dynamo

13 sierpnia 2018 Sprzęt

Pod koniec miesiąca na polskim rynku będą dostępne najnowsze produkty z pod znaku MartinLogan - subwoofery Dynamo oznaczone symbolami 1600X, 1100X, 800X, 600X i 400.

Nowa linia subwooferów została wyposażona w potężne wzmacniacze i audiofilskie przetworniki niskotonowe, rozbudowane opcje wprowadzania danych, łączność bezprzewodową, sterowanie za pomocą aplikacji Bluetooth oraz opcję Anthem Room Correction (ARC®).

Kontrolery, aplikacje sterujące subwooferem na iOS i Android umożliwiają precyzyjną konfigurację ustawień subwoofera, podczas gdy - jak mówi producent - Korekcja Akustyki Pomieszczenia (ARC) gwarantuje dokładne brzmienie basów dostosowane do każdego pomieszczenia odsłuchowego.

Niskoszumowe przetworniki o wysokim wychyle z odwróconymi membranami w subwooferach Dynamo są dodatkowo wyposażone w mocne magnesy, wzmacniacz i zaawansowane zawieszenie. Wysokowydajne magnesy (znacznie bardziej wytrzymałe niż w poprzedniej generacji) łączą się z membranami o niskiej masie, aby zapewnić masywne ruchy, a jednocześnie zachować najdrobniejsze szczegóły basu.

MartinLogan Dynamo 600X, 800X, 1100X i 1600X mają port połączenia dla opcjonalnego systemu bezprzewodowego. Bezprzewodowy system SWT-X (sprzedawany osobno) oferuje najnowszą technologię bezprzewodowej transmisji dźwięku, w tym dynamiczną częstotliwość 2,4 GHz, korekcję szumów i zasięg do ponad 15 metrów. Łatwy do zainstalowania w subwooferze odbiornik SWT-X nie wymaga zewnętrznego źródła zasilania ani połączeń audio.

MartinLogan Dynamo 800X, 1100X i 1600X są wyposażone w niestandardowe szpilki ETC, które można wykorzystać do zwiększenia stabilności na grubych dywanach lub stworzyć mocniejszą amortyzację subwoofera od podłogi w celu poprawy ogólnej jakości dźwięku. Wbudowane szpilki są wygodnie i ukryte pod gumowymi nóżkami.

Subwoofery MartinLogan Dynamo - złącza

Wszystkie nowe modele z serii Dynamo są wyposażone w wejścia głośnikowe [L/R] z wejściami liniowymi RCA. Prawe wejście w Dynamo 400 i 600X jest podwojone jako wejście LFE do zastosowań w kinie domowym. Dynamo 800X ma ponadto dyskretne wejście liniowe LCA RCA, a modele 1100X i 1600X wejścia XLR i RCA dla połączenia LFE. To nie koniec - MartinLogan Dynamo 800X, 1100X i 1600X oferują wejścia wyzwalacza (Trigger) 12V pozwalające zewnętrznemu urządzeniu na włączanie / wyłączanie subwoofera.

Systemy połączeń i sterowania znajdujące się w Dynamo 800X, 1100X i 1600X umożliwiają jednoczesne połączenie zarówno 2-kanałowego stereo, jak i wielokanałowego kina domowego. Każde źródło może uzyskać indywidualne ustawienia podziału i poziomu.

Wejścia LFE nie używają filtra dolnoprzepustowego, pozostawiając sterowanie zwrotnicą procesorowi. Lewe i prawe wejścia integrują dyskretne regulowane przez użytkownika filtry dolnoprzepustowe.

Źródło: Polpak

Może Cię zainteresować
MARTIN LOGAN testy
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta wrzesień 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio październik 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu