Głośniki instalacyjne MartinLogan Installer

28 maja 2019 Sprzęt

MartinLogan zaprezentował nową serię głośników instalacyjnych MartinLogan Installer. Została zaprojektowana, aby ułatwić pracę instalatora audio. Podejście to odzwierciedlają nazwy produktów: "I" oznacza serię instalatorów, "C" produkty sufitowe, zaś "W" - głośniki ścienne. Liczba w każdej nazwie produktu reprezentuje względny wymiar przetwornika niskotonowego.

W serii znajdują się głośniki: IC3, IC3-AW, IC6, IC6-ST, IC6-HT, IC8, IC8-AW, IW5-LCR oraz IW6.

Głośniki instalacyjne MartinLogan Installer

Nowa seria głośników Installer marki MartinLogan to linia niedrogich, wysokowydajnych głośników instalacyjnych ściennych i sufitowych. Każdy model jest wyposażony w solidny system mocowania, który mocno łączy odporne na wibracje zawieszenie ABS ze ścianą i sufitem.

Tytanowe kopułki w przetwornikach wysokotonowych tłumione i chłodzone ferrofluidem, aby zapewnić płynne działanie z wyrazistością w szerokiej charakterystyce. Napylane minerałami przetworniki średnioniskotonowe z polipropylenu są wyposażone w wytrzymałe, zoptymalizowane magnesy ferrytowe i wysokiej mocy strukturę przetwornika, dzięki czemu zapewniają szczegółową wydajność i czyste, rozszerzone brzmienie basów.

MartinLogan IC-3

MartinLogan IC-3/6

Nowe głośniki mają niskoprofilowe, lakierowane, mikroperforowane maskownice bezramkowe do niemal niewidocznej integracji ze ścianą lub sufitem. Seria magnesów ukrytych w głośniku trzyma maskownicę na miejscu, zmniejszając ryzyko wypaczenia lub uszkodzenia podczas instalacji. Aby dopasować się do nowoczesnej estetyki, opcjonalne maskownice kwadratowe są dostępne dla większości modeli sufitowych (z wyjątkiem wersji na każdą pogodę (All-weather)).

Starannie skonstruowane ręcznie z wykorzystaniem tylko najlepszych kondensatorów poliestrowych i cewek z rdzeniem powietrznym, zwrotnice z serii Installer wykorzystują zastrzeżoną technologię Vojtko marki MartinLogan, zapewniającą minimalizowanie zniekształceń i bezproblemową integrację przetwornika.

MartinLogan IW-6/3

MartinLogan IW-6/3

MartinLogan Installer - montaż

Kieszonkowe otwory na śruby pomagają utrzymać wiertło stabilnie, dzięki czemu instalacja jest bardzo prosta. Gdy nie są używane, zatrzaski mocujące są bezpiecznie trzymane w zamkniętej obudowie. Po przeniesieniu na miejsce mocno łączą obudowę z sufitem lub ścianą, zwiększając sztywność powierzchni. Jeśli kiedykolwiek zostaną usunięte, zatrzaski wycofują się i zatrzaskują w swoich obudowach.

Sprężynujące terminale głośnikowe mają większy otwór na przewód i można je łączyć za pomocą wtyku bananowego, pinu lub przewodu o grubości do 12AWG.

MartinLogan Installer - montaż

Montaż głośników jest niezwykle prosty

Nazewnictwo głośników, które zostanie przeniesione do kolejnych linii niestandardowych głośników instalacyjnych, obejmuje również produkty przeznaczone do specjalnych zastosowań:

• "ST" oznacza dźwięk stereo z pojedynczego głośnika: MartinLogan IC6 -ST. Jest on wyposażony w podwójne głośniki wysokotonowe, podwójne gniazda wiążące i podwójną cewkę głośnikową. Taka konstrukcja pozwala zapewnić dźwięk stereo z pojedynczego głośnika. Terminale głośnikowe IC6-ST można również łączyć mostkowo, aby uzyskać monofoniczną reprodukcję dźwięku z szerokim rozproszeniem.

MartinLogan IC6 -ST

• "HT" oznacza Home Theater: MartinLogan IC6-HT. Zaprojektowany ze specjalną przegrodą IC6-HT jest wyposażony w 6" głośnik niskotonowy i tytanową kopułkę wysokotonową zamontowaną pod kątem 30°. Jest idealny do dużych instalacji wielokanałowych. Dźwięk można łatwo skierować w stronę obszaru odsłuchowego, obracając zespół głośników przed przesunięciem zatrzasków mocujących na miejsce.

MartinLogan IC6-HT

• "LCR" oznacza Lewy / Centralny / Prawy: MartinLogan IW5-LCR. IW5-LCR ma dwa głośniki niskotonowe. Wydajność tej konfiguracji przetworników zapewnia wysoką wydajność średniotonową i rozszerzoną charakterystykę niskich częstotliwości szczególnie dobrze nadającą się do wielokanałowych instalacji w ścianie, gdzie konieczność dynamicznego oddziaływania jest koniecznością.

MartinLogan IW5-LCR

• "AW" oznacza All-Weather: MartinLogan IC3-AW (fot. poniżej) i MartinLogan IC8-AW. Wszystkie głośniki pogodowe, o stopniu ochrony IP54, mają liczne uwarunkowania konstrukcyjne, nadają się więc do zastosowań zewnętrznych i do pracy przy wysokiej wilgotności, np. w patio, w altanach czy w pomieszczeniach takich jak łazienki.

MartinLogan IC3-AW

Powłoka zastosowana na zwrotnicy maksymalizuje wodoodporność każdej płytki PCB. Specjalne techniki montażu zapewniają, że wszystkie punkty mocowania przetwornika na powierzchni głośników są całkowicie uszczelnione, aby wyeliminować ryzyko przenikania wilgoci. Maskownice dołączone do IC3-AW i IC8-AW są specjalnie powlekane, aby zagwarantować stabilność materiału podczas długich okresów narażenia na wilgoć.

Czytaj również testy kolumn głośnikowych MartinLogan

Źródło: Polpak Poland

Może Cię zainteresować
MARTIN LOGAN testy
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta wrzesień 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio październik 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu