Słuchawki Audio-Technica ATH-L5000

05 grudnia 2018 Sprzęt

Audio-Technica poszerzyła swoje portfolio o nowe słuchawki klasy high-end, model ATH-L5000. Wyposażone w nowo opracowany przetwornik i wykończone najwyższej jakości naturalną skórą Connolly, którą zastosowano w swoich pierwszych skórzanych słuchawkach, czyli ATH-L3000.

Obudowa słuchawek Audio-Technica ATH-L5000 skrywa nowo opracowany przetwornik o średnicy 58 mm. Głośnik wykorzystuje lekki kołnierz z CFRP (Carbon Fiber Reinforced Plastic) - tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknem węglowym. Ten cienki i jednocześnie bardzo sztywny element, minimalizując tarcie, udoskonala przepływ powietrza i korzystnie wpływa na ruch membrany.

Sama membrana jest pokryta warstwą karbonu o strukturze diamentu DLC (Diamond like Carbon), która zwiększa sztywność membrany i udoskonala odpowiedź wysokich tonów. Ponadto projektanci ograniczyli do minimum ciężar przetwornika, aby zwiększyć komfort podczas wielogodzinnego korzystania ze słuchawek.

Przetworniki słuchawek są wspomagane przez autorski system D.A.D.S. (Double Air Damping System), udoskonalający odpowiedź niskich tonów, i pracują wewnątrz obudowy wykonanej z drewna sykomory. To w pełni naturalny materiał, który tradycyjnie wykorzystuje się do budowy wysokiej klasy strunowych instrumentów muzycznych.

Czytaj również testy słuchawek Audio-Technica

Słuchawki Audio-Technica ATH-L5000

Drewniane obudowy są pokryte najwyższej jakości skórą anilinową Connolly. Całość nadaje słuchawkom naturalną sygnaturę akustyczną. Skórą Connolly wykooczony jest także pałąk łączący obie muszle. Komfort użytkowania zwiększa opatentowane zawieszenie, które tworzą dwa w pełni ruchome skrzydełka.

Od strony technicznej ATH-L5000 są zamkniętą konstrukcją. Obsługują pasmo przenoszenia od 5 do 50 000 Hz i wyróżniają się czułością na poziomie 100 dB/mW. Współpracę z wieloma źródłami dźwięku ułatwia impedancja wynosząca 45 Ω.

Audio-Technica ATH-L5000 są dostarczane wraz z odłączanym przewodem o długości 3 m, zakończonym złączami A2DC (Audio Designed Detachable Coaxial). W zestawie jest też zbalansowany kabel AT-B1XA oraz wyściełane, sztywne etui ochronne.

Flagowe słuchawki Audio-Techniki będą dostępne na przełomie 2018 i 2019 r. Cała seria ATH-L5000 zostanie ograniczona do 500 sztuk.

Źródło: Audio Klan

Może Cię zainteresować
AUDIO-TECHNICA testy
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta wrzesień 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio październik 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu