Wzmacniacz zintegrowany Rotel A11 i odtwarzacz CD Rotel CD11

18 stycznia 2019 Sprzęt

W marcu na rynku pojawią się dwa nowe urządzenia japońskiego Rotela - stereofoniczny wzmacniacz zintegrowany A11 i odtwarzacz płyt kompaktowych CD11. Oba obsługują najpopularniejsze źródła dźwięku, w tym CD, są wyposażone w Bluetooth aptX, przedwzmacniacz gramofonowy MM i analogowe złącza RCA.

Rotel A11 i Rotel CD11 poszerzają serię produktową popularnej serii 14. CD11 czerpie z ponad 30-letniego doświadczenia konstrukcyjnego, jakie firma Rotel zdobyła od czasu premiery swojego pierwszego odtwarzacza CD w 1989 roku. Najnowsza konstrukcja z łatwością potrafi odtworzyć dowolne z ponad 200 milionów płyt CD, które zostały sprzedane na przestrzeni ostatniego dwierdwiecza.

Konwersję sygnału cyfrowego do analogowej postaci realizuje przetwornik Texas Instruments 192 kHz/24 bity. Wyjście audio jest dostępne zarówno w postaci analogowego złącza RCA, jak i cyfrowego gniazda koncentrycznego, co gwarantuje elastyczność połączeń z pozostałymi komponentami systemu.

Czytaj również testy urządzeń Rotel

Rotel A11

Rotel A11 

Wbudowany we wzmacniacz Rotel A11 odbiornik Bluetooth obsługuje kodeki aptX i AAC, aby podczas bezprzewodowej transmisji muzyki zapewnić jakość dźwięku zbliżoną do tej, którą oferuje płyta CD. Ponadto urządzenie jest wyposażone w przedwzmacniacz gramofonowy MM zastosowany z myślą o miłośnikach klasycznego, winylowego brzmienia, oraz cztery wejścia RCA dla analogowych źródeł, umożliwiające podłączenie wszystkich popularnych urządzeo hi-fi.

Sekcja wzmacniacza A11 wykorzystuje specjalnie opracowany i produkowany przez Rotela toroidalny transformator dostarczający 50 W mocy wyjściowej na kanał w klasie AB (20 Hz-20 kHz, 8 Ω, dwa kanały) do sterowanych dwoma przekaźnikami wyjść głośnikowych A-B, wyposażonych w terminale pozwalające na zastosowanie różnych typów zakooczenia przewodów.

Dodatkowo, Rotel A11 i Rotel CD11 są wyposażone w złącze wyzwalacza 12 V, dwukierunkowy interfejs RS232 do integracji z wieloma systemami sterowania, odłączany przewód zasilający IEC, graficzny wyświetlacz na przedniej ściance, pilot zdalnego sterowania oraz funkcje ułatwiające instalację i obsługę.

Rotel CD11

Rotel CD11 

Modele A11 i CD11 są dostępne w dwóch wersjach wykończenia: srebrnej i czarnej. Cena detaliczna A11 wyniesie 3199 zł, zaś za odtwarzacz CD11 trzeba będzie zapłacić 2299 zł.

Źródło: Audio Klan

Może Cię zainteresować
ROTEL testy
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta listopad 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio grudzień 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu