Rotel RAS-5000 – stereofoniczny wzmacniacz zintegrowany z funkcjami sieciowymi

15 listopada 2023 Sprzęt

Rotel wprowadza na rynek nowy wzmacniacz zintegrowany, model RAS-5000, zaprojektowany z myślą o uproszczeniu systemu rozrywki domowej. Urządzenie jest wyposażone w różnorodne funkcje sieciowe i łączność HDMI z eARC, ma też certyfikat Roon Ready.

Rotel RAS-5000 został stworzony w oparciu o starannie dobrane komponenty, w tym zasilacz liniowy z ponadwymiarowym transformatorem toroidalnym.

Dzięki temu RAS-5000 jest w stanie zapewnić 220 W mocy na kanał (przy 4 omach) w klasie AB, a wszystko - jak mówi producent - przy zachowaniu niskiego poziomu szumów, głębi i odpowiedniej kontroli przetwarzanego sygnału audio, także w zakresie niskich częstotliwości.

Czytaj również nasze testy wzmacniaczy Rotel

Rotel RAS-5000 - front

Muzyka z różnych źródeł

Wzmacniacz pozwala na odtwarzanie muzyki z wielu internetowych serwisów muzycznych, w tym Spotify Connect i Tidal Connect. Wspiera funkcje AirPlay 2 i Chromecast i może się pochwalić certyfikatem Roon Ready. Obsługuje oczywiście łączność Bluetooth oraz kodek aptX HD.

RAS-5000 zapewnia również dostęp do tysięcy internetowych programów radiowych, jednocześnie rozszerzając dostępne możliwości połączeniowe dzięki złączu HDMI z obsługą ulepszonego zwrotnego kanału audio eARC.

Rotel RAS-5000 - złącza cyfrowe i analogowe

Rotel RAS-5000 oferuje, oprócz HDMI eARC, szeroki wachlarz złączy cyfrowych i analogowych, w tym wejścia koaksjalne, optyczne, analogowe (RCA), a także port PC-USB z obsługą formatu PCM i natywnym dekodowaniem plików zapisanych z wykorzystaniem standardów MQA i MQA Studio.

Rotel RAS-5000 - tylna ścianka

Zaawansowany układ DAC i obsługa

Muzyka w wysokiej jakości – w tym pliki MQA w rozdzielczości do 32 bitów i częstotliwości próbkowania do 384 kHz – jest precyzyjnie renderowana dzięki specjalnie zaprojektowanej sekcji cyfrowej.

Zastosowano tu zaawansowany przetwornik cyfrowo-analogowy firmy ESS Technology. Złącze HDMI eARC rozszerza możliwości amplitunera RAS-5000, oferując najwyższą możliwą rozdzielczość przetwarzania dźwięku przesyłanego bezpośrednio z telewizora.

W komplecie ze wzmacniaczem otrzymujemy ergonomiczny pilot zdalnego sterowania.

Rotel RAS-5000 - wnętrze

Rotel RAS-5000 – przewidywana dostępność

Rotel RAS-5000 ma pojawić się w sprzedaży w pierwszym kwartale 2024 roku.

Źródło: Audio Klan

ROTEL testy
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu