Odtwarzacz Hi-Tec FiiO M11

18 czerwca 2019 Sprzęt

Odtwarzacz FiiO M11 to najmłodsze dziecko chińskiego producenta, wyposażony w wiele ciekawych rozwiązań i najnowocześniejszych technologii. Jego sercem jest sześciordzeniowy procesor Samsung Exynos 7872 SoC.

Wewnątrz M11 znajdują się dwa układy DAC AKM AK4493 odpowiedzialne za dekodowanie muzyki, które w porównaniu ze swoim poprzednikiem mają oferować jeszcze lepszą dynamikę i jakość dźwięku przy jednocześnie mniejszych szumach i zniekształceniach. A to również dzięki zastosowaniu specjalnie zaprojektowanego wzmacniacza operacyjnego: OPA926. Urządzenie oferuje 3 GB pamięci RAM.

FiiO M11 jest wyposażony w wyjścia zbalansowane 2,5 mm, 4,4 mm, jest też wyjście pojedyncze 3,5 mm. Korzystając z M11 nie ma więc potrzeby stosowania kłopotliwych przejściówek - wystarczy podłączyć swoje słuchawki do odpowiedniego gniazda.

W FiiO M11 zastosowano technologie szybkiego ładowania: Quick Charge 2.0 i MediaTek Pump Express, pozwalające na pełne naładowanie akumulatora w zaledwie 2,5 godziny. Ogniwo o pojemności 3800 mAh umożliwia do 13 godzin odtwarzania muzyki non stop, a po przejściu w tryb uśpienia może pozostawać w gotowości przez ponad 1200 godzin.

Odtwarzacz Hi-Tec FiiO M11

Dzięki obsłudze Bluetooth 4.2, FiiO M11 może dwustronnie przesyłać formaty takie jak: SBC / aptX / aptX HD / LDAC / LHDC. Wysokowydajny Bluetooth zapewnia transmisję danych na większym obszarze i z większą mocą. Może również przekazywać dowolne odebrane sygnały Bluetooth przez wyjście koaksjalne do zewnętrznego dekodera.

Dzięki zastosowaniu dwuzakresowego Wi-Fi, uzyskujemy większą siłę sygnału, a także szybsze i bardziej stabilne połączenia - zwłaszcza w przypadku korzystania z Wi-Fi w paśmie 5GHz, które unika zakłóceń Bluetooth 2,4GHz. Ma to niebagatelne znaczenie, jeśli korzystamy ze streamingu muzyki.

Mimo że FiiO M11 oferuje dwa sloty na karty potrafiące obsłużyć 2TB danych każda, mamy możliwość odtwarzania muzyki zgromadzonej na innych nośnikach przez DLNA komputera, NAS, lub przez AirPlay dla urządzeń z systemem iOS. Muzykę można przenosić do FiiO M11 poprzez Wi-Fi - bezpośrednio z przeglądarki komputera lub smartfona bez konieczności podłączania odtwarzacza do komputera za pomocą kabla USB.

Odtwarzacz Hi-Tec FiiO M11

FiiO M11 potrafi obsługiwać wysyłanie wielu różnych formatów poprzez jego złącze USB, w tym DSD128, DoP / D2P i natywne tryby DSD. Wystarczy podłączyć FiiO M11 do zewnętrznego dekodera. Dodatkowo dzięki wielofunkcyjnemu koaksjalnemu gniazdu wyjściowemu, można podłączyć FiiO M11 do różnych głośników zewnętrznych, wzmacniaczy i dekoderów - cyfrowo bez analogowych zakłóceń.

Dzięki funkcji All To DSD, wszelkie sygnały audio PCM zostaną przekonwertowane do formatu DSD podczas procesu konwersji cyfrowo-analogowej. Ponadto, jakiekolwiek dźwięki odtwarzane przez aplikacje "3rd party" również przechodzą przez funkcję ALL TO DSD.

M11 posiada specjalnie dostosowaną wersję Androida 7.0 z wysoce zoptymalizowaną architekturą oprogramowania audio, która omija SRC dla obsługi i przekazania prawdziwie bezstratnego dźwięku. Dodatkowo możemy oczywiście zainstalować praktycznie dowolne aplikacje zgodne z Androidem.

Źródło: MIP

FIIO testy
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta grudzień 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista luty 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio styczeń 2022

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu