Słuchawki Audio-Technica ATH-AP2000Ti

02 lipca 2019 Sprzęt

W czwartym kwartale tego roku w sprzedaży pojawią się nowe słuchawki - Audio-Technica ATH-AP2000Ti. Zastosowano w nich tytanowe obudowy, 53-milimetrowe przetworniki z membranami DLC, system D.A.D.S i gniazda A2DC.

U podstaw możliwości brzmieniowych Audio-Technica ATH-AP2000Ti leżą opatentowane przetworniki o średnicy 53 mm. W konstrukcji głośników projektanci zastosowali układ magnetyczny z permenduru oraz membrany z warstwą DLC (diamond-like carbon). Dzięki temu słuchawki dostarczają pełnozakresowy dźwięk (pasmo przenoszenia 5 – 50 000 Hz) i odwzorowują brzmienie zapisane w plikach high-res audio.

Audio-Technica ATH-AP2000Ti wykorzystują także Core Mount Technology. Rozwiązanie to optymalnie pozycjonuje przetwornik wewnątrz obudowy, aby w ten sposób poprawić efektywność przepływu powietrza. Ten z kolei pomaga słuchawkom odwzorować transparentne średnie i wysokie częstotliwości oraz bogaty, precyzyjny bas.

Czytaj również testy słuchawek Audio-Technica

Słuchawki Audio-Technica ATH-AP2000Ti

Obudowy słuchawek zostały wykonane z tytanu, który umożliwia zmniejszenie niekorzystnego rezonansu do minimum. Projektanci sięgnęli ponadto po sprawdzony już system D.A.D.S (Double Air Damping System), pozwalający uzyskać głęboki, naturalnie brzmiący bas. Jak wskazuje sama nazwa, system powietrznego tłumienia wewnątrz obudowy wykorzystuje dwie oddzielne "przestrzenie powietrzne".

Muszle wokółuszne ATH-AP2000Ti są wykończone miękką i jednocześnie wytrzymałą skórą. Słuchawki można także złożyć i schować do dołączanego sztywnego etui. Jest i zmiana - pałąk nagłowny - to ukłon projektantów w stronę klientów, którzy preferują tradycyjne rozwiązanie zamiast skrzydełek stosowanych w wielu modelach Audio-Techniki.

Czytaj również: Jakie słuchawki są lepsze - otwarte, półotwarte czy zamknięte?

Słuchawki Audio-Technica ATH-AP2000Ti - kable

Ciekawostką jest dodatkowe, mniejsze etui na kable, które można umieścić wewnątrz dużego futerału pomiędzy pałąkiem i muszlami słuchawek. W etui mieszczą się trzy przewody standardowo dostarczane wraz ze słuchawkami: kable 1,2 m i 3,0 m z 3,5-milimetrową 3-biegunową wtyczką stereo oraz kabel 1,2 m z 5-biegunową zbalansowaną wtyczką mini o średnicy 4,4 mm. Ten ostatni umożliwia podłączenie słuchawek do najnowocześniejszych zaawansowanych odtwarzaczy audio.

Oprócz etui i wymiennych przewodów w opakowaniu znajduje się także adapter stereo 6,3 mm, a nawet ściereczka do czyszczenia słuchawek.

Źródło: Audio Klan

Może Cię zainteresować
AUDIO-TECHNICA testy
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta wrzesień 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio październik 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu