Naim Mu-so Qb 2. generacji

20 sierpnia 2019 Sprzęt

Mu-so Qb 2. generacji to kolejny członek rodziny Mu-so. Jego sercem jest platforma do streamingu muzyki, obecna także w urządzeniach całej serii Uniti, aż do flagowego ND 555. 

W kompaktowych wymiarach Mu-so Qb 2. generacji upakowano moc muzyczną 300 W dostarczaną do zupełnie nowych głośników - zoptymalizowanych we współpracy z marką Focal. Na pokładzie znajduje się przy tym ulepszony procesor DSP, teraz z ponad 10 razy większą mocą przetwarzania. Możemy więc przesyłać strumieniowo muzykę w wysokiej rozdzielczości (Qb obsługuje pliki do 32bit/384kHz) przez UPnPTM lub przeglądać utwory za pomocą AirPlay 2 (w tym Apple Music), Spotify® Connect, TIDAL, Chromecast i radia internetowego. Przesyłanie strumieniowe jest bardziej płynne dzięki ulepszonej łączności wi-fi, połączenie kablowe umożliwia zaś Ethernet. Mu-so oferuje również technologię Bluetooth.

Mu-so ma wejście USB, które obsługuje odtwarzanie muzyki z napędów USB, wejście optyczne umożliwiające podłączenie telewizora oraz wejście analogowe 3,5 mm.

Czytaj również test głośnika Naim Mu-So Qb

Naim Mu-so Qb 2. generacji

Kilka kliknięć w aplikacji Naim pozwoli dołączyć Mu-So do zestawu multiroom z większym rodzeństwem - lub innymi produktami sieciowymi Naim, w tym Mu-so 1. generacji i Mu-so Qb. Dla wygody można także korzystać z multiroom z innymi głośnikami bezprzewodowymi, kompatybilnymi z AirPlay 2, za pośrednictwem aplikacji Apple Home lub z innymi urządzeniami Chromecast za pośrednictwem grup kontrolowanych przez aplikację Google Home.

Zaktualizowana aplikacja Naim dostępna na urządzenia iOS i Android umożliwia przeglądanie według wykonawców, gatunku muzycznego, albumu. Możemy przy tym kontrolować głośność, ustawienia podświetlenia, pomieszczenia i twórzyć listy odtwarzania. Mu-so Qb 2. generacji jest również gotowy na współpracę z Roon.

Mu-So umożliwia kompensację warunków odsłuchowych pomieszczenia, oferując trzy różne ustawienia - Near Wall (blisko ściany), Near Corner (blisko rogu pomieszczenia) oraz Brak rekompensaty (dla otwartych przestrzeni). Wszystko po to, aby dostosować urządzenie do akustyki pokoju.

Czytaj również testy urządzeń Naim

Naim Mu-so Qb 2. generacji

Mu-so Qb 2. generacji dostał nowe podświetlane pokrętło głośności wraz z pełnym panelem kontrolnym oraz czujnik zbliżeniowy - całość rozświetla się na powitanie, gdy do zbliżymy do urządzenia rękę. Z poziomu dotykowego interfejsu mamy dostęp m.in. do kluczowych elementów sterujących odtwarzaniem, ulubionych list odtwarzania czy stacji radiowych. Mu-so Qb 2. generacji można również sterować za pomocą zaktualizowanej aplikacji Naim, w komplecie jest również pilot.

Obudowa Mu-So z polerowanego aluminium ma kolor szary. Urządzenie można jednak dopasować do siebie - maskownice są wymienne, Naim oferuje je w dodatkowych trzech barwach - Olive, Terracotta i Peacock.

Naim Mu-so Qb 2. generacji będzie dostępny u autoryzowanych sprzedawców detalicznych od września.

 

Może Cię zainteresować
NAIM testy
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta październik 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio październik 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu