Audio-Technica na CES 2020: nowe słuchawki i gramofon

08 stycznia 2020 Sprzęt

Na CES w Las Vegas nie zabrakło Audio-Techniki. Firma zaprezentowała właśnie dwa najnowsze urządzenia ze swojej oferty- w pełni bezprzewodowe słuchawki douszne z systemem hybrydowej aktywnej redukcji hałasu ATH-ANC300TW oraz manualny gramofon z napędem paskowym AT-LPW50PB.

Słuchawki Audio-Technica ATH-ANC300TW

ATH-ANC300TW to słuchawki douszne oferujące hybrydową cyfrową redukcję hałasu. Są wyposażone w 5,8-milimetrowe przetworniki DLC (diamond-like carbon), które mają zapewniać precyzję i naturalność odwzorowania oryginalnych nagrań.

Zaimplementowany w słuchawkach układ ANC wykorzystuje dwa mikrofony w każdej słuchawce - jeden umieszczony za przetwornikiem, drugi w kanale dźwiękowym. Mamy do wyboru trzy tryby pracy układu - samolot, w ruchu, biuro/nauka.

Czytaj również testy słuchawek Audio-Technica

Słuchawki Audio-Technica ATH-ANC300TW

Audio-Technica ATH-ANC300TW mają wodoszczelną obudowę (klasa IPX2), a także pojemną baterię umożliwiającą 4,5 godziny ciągłej pracy na jednym ładowaniu. Dodatkowy zapas energii na 13,5 godziny pracy zapewnia etui. Do praktycznych udogodnień należą także funkcja hear-through oraz wielofunkcyjne przyciski umieszczone na obu słuchawkach. Komunikację bezprzewodową zapewnia łączność Bluetooth 5 z aptX.

Komunikaty głosowe w słuchawkach również mają być na wysokim poziomie. Jak mówi producent, wykorzystana w słuchawkach technologia Qualcomm cVc™ gwarantuje wyraźne, naturalne brzmienie konwersacji nawet w miejscu pracy lub podczas ruchu. Aby uzyskać większą czystość głosu, połączenia audio odtwarzane są w obu słuchawkach.

Słuchawki Audio-Technica ATH-ANC300TW w etui

Gramofon Audio-Technica AT-LPW50PB

Audio-Technica AT-LPW50PB to w pełni manualny gramofon z napędem paskowym. Jest wyposażony w antyrezonansową podstawę z płyty MDF o grubości 30 mm z czarnym wykończeniem fortepianowym, która tłumi akustyczne sprzężenie zwrotne o niskiej częstotliwości. Monitorowany czujnikiem silnik gwarantuje precyzję prędkości obrotowej i obsługuje 33 1/3 i 45 obr./min.

Czytaj również testy gramofonów Audio-Technica

Gramofon Audio-Technica AT-LPW50PB

Gramofon Audio-Technica AT-LPW50PB jest wyposażony w proste ramię karbonowe z matowym wykończeniem i regulacją siły śledzenia. Na końcu ramienia jest zainstalowana główka AT-HS4 z wkładką Dual MM AT-VM95E ze szlifem eliptycznym 0,3 × 0,7 mil.

Funkcjonalność urządzenia zwiększa wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy, dzięki czemu gramofon może współpracować z dowolnym komponentem, z wejściem lub bez wejścia Phono. Aby do minimum ograniczyć rezonans i niepożądany szum zastosowano w nim zewnętrzny zasilacz.

Gramofon Audio-Technica AT-LPW50PB - przyłącza

Gramofon Audio-Technica AT-LPW50PB - ramię

Audio-Technica jeszcze nie podała daty wprowadzenia swoich nowości do sprzedaży oraz ich poglądowych cen detalicznych.

Źródło: Audio Klan

Może Cię zainteresować
AUDIO-TECHNICA testy
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta kwiecień 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio kwiecień 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio kwiecień 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu