Słuchawki Audio-Technica ATH-AWKT i ATH-AWAS

02 marca 2020 Sprzęt

Wkrótce na polskim rynku zadebiutują wkrótce dwa modele słuchawek Audio-Techniki - wokółuszne ATH-AWKT oraz ATH-AWAS obsługujące high-res audio i wykończone wysokiej jakości drewnem. Pojawią się w sprzedaży pod koniec trzeciego kwartału br.

W modelu ATH-AWKT wykorzystano obudowy wykonane z twardego drewna Kokutan (pasiasty heban). Ponadto wysoka gęstość tego drewna tłumi niepożądany rezonans, pomagając uzyskać czysty, naturalny dźwięk.

Audio-Technica ATH-AWKT są wyposażone są w 53-milimetrowe przetworniki z bardzo wydajnym układem magnetycznym z permenduru o wysokiej gęstości strumienia, co zapewnia ekspansywne, mocne brzmienie z zakresu 5 – 45 000 Hz.

Przetworniki są montowane w lekkim tytanowym kołnierzu i wykorzystują cewki nawinięte drutem 6N-OFC (miedź beztlenowa o wysokiej czystości), gwarantując precyzyjny ruch membrany i transfer sygnału, co przekłada się na przejrzyste odwzorowanie muzyki.

Czytaj również testy słuchawek Audio-Technica

Audio-Technica ATH-AWKT

Aby uzyskać mocniejszy i bardziej wyrazisty bas, Audio-Technica ATH-AWKT zostały wzbogacone o unikatowy, autorski system D.A.D.S. (Double Air Damping System).

Nuszniki i pałąk słuchawek są wykończone naturalną skórą owczą, ramiona wykonano ze stopu magnezu. Utrzymują one muszle pod odpowiednim kątem, aby zagwarantować najwyższą możliwą wygodę użytkowania oraz dopasowanie muszli do kształtu głowy użytkownika.

Audio-Technica ATH-AWKT są wyposażone w złącza A2DC (Audio-Designed Detachable Coaxial), które mogą być używane z dostarczanymi wraz ze słuchawkami kablami ¼ cala i 4-pinowym zbalansowanym XLRM. Do przechowywania słuchawek otrzymujemy drewniane pudełko.

Słuchawki Audio-Technica ATH-AWAS

Model tych słuchawek jest z kolei wykonany z rzadkiego drewna Asada Zakura (chmielograb japoński), znanego z wykorzystania w kolumnach głośnikowych klasy high-end ze względu na swoje piękno, wytrzymałość i zdolność do ograniczania niepożądanych rezonansów.

Model Audio-Technica ATH-AWAS jest wyposażony w przetworniki o średnicy 53 mm z unikatowymi membranami pokrytymi warstwą DLC (diamond-like carbon), zintegrowanym jarzmem z czystego żelaza i cewkami nawiniętymi drutem 6N-OFC, zapewniającymi detaliczny, naturalny dźwięk z zakresu od 5 do 42 000 Hz.

W słuchawkach zastosowano D.A.D.S. (Double Air Damping System) zapewniający precyzyjną odpowiedź niskich tonów. Ustawione pod kątem ramiona muszli ze stopu magnezu oraz wyściełane nauszniki i pałąk zapewniają długotrwały komfort użytkowania słuchawek.

Audio-Technica ATH-AWAS są wyposażone w gniazda A2DC oraz kable stereo ¼ cala i 4-pinowe zbalansowane XLRM. 

Słuchawki Audio-Technica ATH-AWAS

Słuchawki Audio-Technica ATH-AWAS

Audio-Technica ATH-AWAS - ceny

Poglądowa cena detaliczna modelu ATH-AWKT wyniesie 9999 zł, a za słuchawki ATH-AWAS trzeba będzie zapłacić 7999 zł.

Źródło: Audio Klan

Może Cię zainteresować
AUDIO-TECHNICA testy
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta listopad 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio grudzień 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu