Cambridge Audio ready to Roon

06 marca 2020 Sprzęt

Cambridge Audio dodaje do swoich sieciowych odtwarzaczy audio platformę Roon Ready, służącą do przesyłania sygnału wysokiej rozdzielczości i zarządzania muzyką. Aktualizacja oprogramowania, obejmująca Roon Ready, jest już dostępna dla dwóch odtwarzaczy: plików EDGE NQ i strumieniowego CXN (V2).

Po zaktualizowaniu tych produktów Roon wykryje je w sieci i zapewni bardzo wysoką jakość dźwięku, a nawet umożliwi kontrolę głośności bezpośrednio z interfejsu użytkownika Roon. Certyfikat Roon Ready oznacza, że streamery audio EDGE NQ i CXN (V2) łączą się z Roon bez konieczności dodatkowej konfiguracji.

Cambridge Audio EDGE NQ

Ten flagowy odtwarzacz plików audio oferuje zarówno odtwarzanie plików, jak i funkcjonalność przedwzmacniacza. Moduł StreamMagic, będący w centrum NQ, jest teraz jeszcze lepszy, dzięki czemu Cambridge Audio Edge NQ może odtwarzać muzykę z dowolnego źródła. Nowa płytka drukowana i precyzyjna inżynieria pozwoliły zmniejszyć zakłócenia, zapewniając czysty i precyzyjny dźwięk.

Czytaj nasze testy urządzeń Cambridge Audio

Cambridge Audio EDGE NQ

Cambridge Audio CXN (V2)

Odtwarzacz plików Cambridge Audio CXN (V2) to kolejna wersja wielokrotnie nagradzanego urządzenia, teraz jeszcze lepsza. Odtwarza sygnał cyfrowy z wielu różnych źródeł, upsamplując go i uzyskując dzięki temu ogromną poprawę jakości dźwięku. Pomagają w tym procesory DSP CXN drugiej generacji.

Cambridge Audio CXN (V2)

Czym jest Roon?

Roon to system zarządzania i odtwarzania muzyki z plików wysokiej rozdzielczości w wielu pomieszczeniach. Zdjęcia, biografie, recenzje, teksty piosenek, kompozytorzy i wiele innych informacji dodawane są w nim automatycznie. Łączy również nasze pliki osobiste z milionami utworów dostępnych w TIDAL i Qobuz.

Roon działa na większości komputerów Mac, Windows i Linux jako serwer i może być obsługiwany z poziomu smartfona lub tabletu z systemem Android lub iOS.

Źródło: Audio Center Poland

Może Cię zainteresować
CAMBRIDGE AUDIO testy
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta sierpień 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio wrzesień 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu