Głośniki instalacyjne Dynaudio OW-6 i OW8

06 lipca 2020 Sprzęt

Duńscy specjaliści od techniki głośnikowej uzupełniają swoją ofertę produktów instalacyjnych, wchodząc na rynek zestawów głośnikowych odpornych na warunki atmosferyczne. Modele OW-6 i OW8 są już dostępne na naszym rynku.

Oba modele są wysokiej klasy konstrukcjami dwudrożnymi w obudowach, przeznaczonymi do montażu ściennego. Mniejszy z nich, OW-6 dysponuje 28-mm miękką, powlekaną kopułką wysokotonową i 16.5-cm mid-wooferem z membraną wykonaną z polipropylenu. Większe OW-8 mają taki sam tweeter, a resztę pasma obsługuje – zgonie z numeracją w nazwie – 8-calówka, a więc po przeliczeniu na centymetry "dwudziestka".

Dzięki łatwemu obciążeniu 8-ohmowemu Dynaudio OW-6 i Dynaudio OW-8 można podłączyć do dowolnego wzmacniacza. Głośniki są również wyposażone w transformator umożliwiający wykorzystanie ich w systemie radiowęzłowym ze wzmacniaczem 100 V.

Producent rekomenduje wykorzystywać je w parze z klasycznym, dobrym i mocnym wzmacniaczem stereofonicznym. Alternatywnie, dzięki wysokiej obciążalności Dynaudio OW-6 i Dynaudio OW-8 można wykorzystać także do celów profesjonalnych, jako kompaktowe jednostki do nagłośnień przestrzeni konferencyjnych, pubów, restauracji i innych miejsc użyteczności publicznej. Głośniki można włączyć do systemów kina domowego.

Czytaj również testy kolumn głośnikowych Dynaudio

W obydwu modelach producent deklaruje klasę ochronną IP65, czyli odporność na wilgoć, pył i promieniowanie UV, a także zakres działania w temperaturach od -33 do +40 stopni Celsjusza.

Takie parametry takie w połączeniu ze śrubowymi terminalami wyposażonymi w szczelne nakładki gwarantują bezpieczne użytkowanie głośników w każdych warunkach pogodowych, producent rekomenduje jednak osłonięcie ich od deszczu oraz bezpośredniego promieniowania słonecznego. Obudowy obydwu modeli są też ognioodporne.

Głośniki są dostępne w wersji białej i czarnej. Dynaudio OW-6 kosztuje 2190 zł, a Dynaudio OW-8 2790 zł. W zestawie znajdziemy uchwyty ścienne, umożliwiające montaż pionowy lub poziomy.

Źródło: Nautilus

Może Cię zainteresować
DYNAUDIO testy
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta wrzesień 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio październik 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu